7 września 2015

Jak zrobić automatyczny spis postów?

Cześć! Na dobranoc przychodzę z instrukcją jak wykonać automatyczny spis postów na blogu. Planuję to już od dawna, lecz dopiero teraz udało mi się zabrać za napisanie posta instruktażowego. Instrukcja jest wręcz banalna i szybka do realizacji. Myślę, że każdy sobie poradzi z wykonaniem takiego spisu postów. A jak prezentuje się taki spis można zobaczyć klikając w menu na moim blogu w zakładkę "Spis postów".1. Wejdź w dział Strony w panelu bloggera.

2. Utwórz nową stronę i zatytułuj ją np. Spis postów.

3. Przejdź do widoku HTML i wklej kod:

<script type="text/javascript" src="http://cloud.github.com/downloads/jhwilson/Create-a-Blogger-archive-page/Make-Blogger-Archive-Page.js"> </script> <script src="http://adresbloga.blogspot.com/feeds/posts/default?max-results=500&amp;alt=json-in-script&amp;callback=LoadTheArchive"> </script>

Skrypt pochodzi ze strony: https://github.com/jhwilson/Create-a-Blogger-archive-page

adresbloga - wpisz adres Twojego bloga (samą nazwę, bez www i bez domeny, bo są już wpisane w kodzie) 

Jeśli masz wykupioną własną domenę to i tak podaj nazwę, jaką Twój blog ma na blogspocie (jeśli jej nie pamiętasz, to znajdziesz ją w dziale Ustawienia).

4. Opublikuj stronę i gotowe. Jeśli spis nie pojawiłyby się w menu bloga (dotyczy gadżetu Strony, w przypadku innych rodzajów menu dodanych bezpośrednio w HTML lub jako gadżet HTML/JAVA link do strony ze spisem postów trzeba dodać ręcznie) to edytuj gadżet z menu i zaznacz tam pokazywanie tej strony. Zapisz zmiany.

! Pamiętaj aby przy pisaniu kolejnego posta lub dodawaniu innej strony zmienić widok z HTML na podstawowy edytor bloggera (chyba, że piszesz posty w widoku HTML). !

Jak widzicie instrukcja jest niezwykle łatwa, a przynosi fajny efekt. Tradycyjne archiwum na blogu trzeba rozwijać i nie ma takiego przejrzystego podglądu na wszystkie posty. Natomiast taki spis postów dodany w menu pozwoli na szybkie wyszukanie interesujących nas postów. Obok podlinkowanych tytułów umieszczone są daty postów w języku angielskim. 

Zostawiam Was z instrukcją, a sama przenoszę się na stronę sklepu https://www.chiclook.pl/ w poszukiwaniu jakichś fajnych, nowych ubrań na nadchodzącą jesień. A jako, że instrukcja jest szybka w wykonaniu to i Wam wystarczy jeszcze dziś wieczorem czasu, żeby skusić się na jakieś jesienne nowości.


Czy instrukcja będzie dla Was przydatna? 
5 komentarzy

 1. Odpowiedzi
  1. Zobacz sobie, bo chyba zły adres bloga wpisałaś :)

   Usuń
 2. Oooo super post, przydatny bardzo poradnik. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, działa :) Jest już i u mnie - Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna na sprawa na organizację bloga ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Staram się odwiedzać wszystkich komentujących. Możesz zostawić w komentarzu adres swojego bloga - będzie mi łatwiej na niego trafić :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...