Magnez lekiem na wypadające włosy?

www.idealmagazine.co.uk


Odkąd zaczęłam farbować włosy zaczęło się ich wzmożone wypadanie. Próbowałam różnych specyfików przeciw wypadaniu, poczynając od witaminowych suplementów diety do specjalistycznych szamponów i odżywek. Dawały one efekty, ale na krótki czas. Oprócz farbowania do utraty sporych ilości włosów przyczynił się wszędobylski stres, działający gorzej niż chemiczne farby. W lecie ubiegłego roku wpadłam na pomysł, że może by tak wypróbować magnez. Zakupiłam w aptece Chela-Mag B6 i okazał się on strzałem w 10! Już po zażyciu połowy opakowania zauważyłam, że włosy o wiele mniej wypadają, dodatkowo wzmocniły się paznokcie. Spostrzegłam także, że zwiększyła się moja odporność na stres. Gdy skończyłam całe opakowanie preparatu, zrobiłam około miesięczną przerwę od wszelkich suplementów i efekty kuracji utrzymywały się cały czas. Potem zaczęłam zażywać słynne CP, ale bardziej ze względu na przyrost niż przeciw wypadaniu. Zużyłam dwa opakowania i w chwili obecnej nie zażywam nic, a włosy trzymają się głowy, wypadają w normie (10-15 włosów dziennie - tych "starych", nowe nie wypadają wogóle - a wypadały). Tak, więc uważam, że jeśli macie problem z wzmożonym wypadaniem włosów to warto spróbować sporej dawki magnezu :)

6 komentarzy:

 1. OJ kochana z tym wypadaniem włosów to jest różnie ale faktycznie zmiana pory roku i stres zdecydowanie obciążają włosy. Moje włosy nie wypadają po farbowaniu na szczęście.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że są różne przyczyny, ale często jest to właśnie brak magnezu - poradziłam kilku znajomym, którzy mieli taki problem i im też magnez bardzo pomógł.

   Usuń
 2. no proszę, dobrze wiedzieć :) ja jakoś nigdy nie miałam całe szczęście z tym problemu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jutro polecę do apteki po ten magnez, bo niestety borykam się z wypadaniem włosów już od jakiegoś czasu... i nie znalazłam jeszcze specyfiku, który widocznie by to zahamował. Nie obraziłabym się też, gdyby podreperował stan moich paznokci... ;)
  Mam nadzieję, że za kilka tygodni będę mogła Ci podziękować za skuteczne ( wreszcie ) rozwiązanie mojego problemu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja wypróbowałam i faktycznie działa :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Obsługiwane przez usługę Blogger.