Mapa twarzy - co mówi Twoja twarz?

Cześć! Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego na Waszej twarzy pojawiają się niedoskonałości w określonych miejscach? Ja tak. Postanowiłam trochę zagłębić się w ten temat i tak oto odkryłam trądzikową mapę twarzy, którą chciałabym Wam dziś pokazać.


1&2 - układ trawienny

Ogranicz niezdrowe jedzenie, zredukuj ilość spożywanego "złego" tłuszczu, częściej sięgaj po warzywa i owoce. Pij więcej wody.

3 - wątroba

Spożywasz alkohol, tłuste produkty i nabiał? W tej strefie twarzy najwcześniej objawiają się alergie pokarmowe. Zwróć większą uwagę na to co jesz, staraj się dotlenić organizm i dostarczyć mu odpowiednią ilość snu.

4&5, 7&8 - nerki

Niedoskonałości i opuchlizna w okolicach oczu prawie zawsze oznacza odwodnienie organizmu. Koniecznie spożywaj więcej wody, a z pewnością szybko zauważysz różnicę.

6 - serce

Sprawdź ciśnienie krwi i poziom witaminy B. Spożywaj mniej ciężkostrawnych pokarmów. Dostarcz organizmowi tłuszczów omega 3 i 6. Spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu.

9&10 - układ oddechowy 

Masz alergię lub palisz? Możesz mieć problemy z tą strefą. Nie przegrzewaj się, przebywaj często na świeżym powietrzu. Utrzymuj bardziej zasadowy odczyn organizmu - unikaj produktów zakwaszających (alkohol, kofeina, cukier, nabiał, mięso), jedz zielone warzywa. Zwróć uwagę na przybrudzone przedmioty codziennego użytku, które mają kontakt z twarzą (telefon komórkowy, poduszka) - na tę strefę wpływają najbardziej.

11&12 - hormony

Strefa ta odzwierciedla zmiany hormonalne i stres. Aby je zredukować wysypiaj się, pij dużo wody i jedz dużo liściastych warzyw. Wypryski w tej strefie również wskazują na to, kiedy masz owulację ( i po której stronie). 

13 - żołądek

Spożywaj więcej błonnika, staraj się oczyszczać organizm z toksyn i pij herbatki ziołowe na poprawienie trawienia. 

14 - choroba

Wypryski w tym miejscu mogą oznaczać, że Twój organizm walczy z infekcją. Więcej odpoczywaj, pij dużo wody i jedz więcej warzyw i owoców.


Mam nadzieję, że post okazał się dla Was pomocny i uda Wam się pokonać problematyczne strefy. Słyszałyście już wcześniej o mapie twarzy?

16 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tym, ciekawe.... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawe ile w tym prawdy :) bo tak z grubsza to by się zgadzało ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. noo przyznam, że udało Ci się mnie zaciekawić :))
  Nie słyszałam o mapie twarzy, ale fajnie, że o tym napisałaś :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam wcześniej o tej mapie twarzy, ale nigdy wcześniej nie zwracałam na to szczególnej uwagi :) Coś w tym musi być! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dla mnie to są jakieś bajki... szczególnie jeżeli chodzi o tę owulację... pooozdrawiam! =)

  OdpowiedzUsuń
 6. o nigdy o czyms takim nie slyszalam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy regularnym stosowaniu można uzyskać naprawdę fajne efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz słyszę o mapie twarzy. Bardzo przydatny post, na szczęście nie mam problemów z cerą, no chyba, że tylko w ,,te dni,, :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przyznać, że jest w tym trochę prawdy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie pojawiają się właśnie na linii żuchwy przed okresem, więc się zgadza. Ale na to nie ma lekarstwa..

  OdpowiedzUsuń
 11. MEEEEEEEEEGA POMOCNY! wielka piona! za post:)

  OdpowiedzUsuń
 12. ojej, to faktycznie prawda! :D

  zapraszam do mnie na spore rozdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialny wpis!
  Już teraz wiem skąd te wszystkie niedoskonałości się biorą! Zdecydowanie za dużo stresu... ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. nooo powiem ci że ciekawy post, w większości by się zgadzało :) fajnie mi się tu u ciebie spędza czas więc dodaję do obserwowanych :) pisz dużo a ja będę chętnie chłonąć ;)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Obsługiwane przez usługę Blogger.