Piękny wygląd. Piękna idea. - Diadem Cosmetics - Inicjatywa 2H


Parę tygodni temu skontaktował się ze mną Pan Mateusz Krempa reprezentujący firmę Diadem Cosmetics i opowiedział mi o Inicjatywie 2H. Przyznam szczere, że wcześniej nie słyszałam kompletnie nic na ten temat, a okazało się, że inicjatywa jest bardzo szlachetna i ważne, aby dowiedziało się o tym jak najwięcej osób. Tutaj każdy z Was może pomóc. Zachęcam do zapoznania się z treścią posta i dopełnieniem swojej wiedzy odwiedzając odnośniki znajdujące się w nim.

 

INDIE - TO NIE TYLKO KOLOROWE FILMY BOOLYWOODZKIE


Co roku w Indiach tysiące dziewczynek jest porzucanych wyłącznie ze względu na swoją płeć. W wyniku tego zjawiska co roku traci życie około 400 000 dziewczynek, a na każdy 1000 chłopców przypada jedynie 868 dziewczynek. 

W Indiach urodzenie dziewczynki wiąże się z ogromnym kłopotem dla całej rodziny. Córka nie zapewni rodzinie dostatku, wymaga inwestycji, a gdy dorośnie staje się własnością męża, więc ujmując to ekonomicznie - inwestycja w córkę nie jest rentowna, nie przynosi zysków, a jedynie straty. Presja społeczności lokalnej i rodziny danej matki jest tak ogromna, że decyduje się ona na pozbycie się swojego dziecka. Więcej na ten temat dowiecie się czytając artykuł pt. "Hinduski bez makijażu": klik.


INICJATYWA 2H

 

Firma Diadem Cosmetics we współpracy z organizacjami non-profit na całym świecie stworzyła Inicjatywę 2H, która walczy nie tylko ze skutkami, ale także z przyczynami zjawiska preferencji płci.

Na czym to polega? Jak można pomóc?
 
Każdy sprzedany produkt Diadem Cosmetics pozwala zapewnić 2 godziny edukacji - jedną szkolną, ogólno-edukacyjną oraz drugą- warsztatową, pozwalającą kobiecie nabyć umiejętności zawodowe, takie jak wykonywanie makijażu, fryzjerstwo czy krawiectwo, które zapewnią jej start na drodze do ekonomicznej niezależności kobiety, a w konsekwencji do mądrych i niezależnych decyzji.

 

Z ŻYCIA WZIĘTE


Chciałabym przedstawić Wam historię 21-letniej Ramy, która dzięki tej inicjatywie może prowadzić lepsze życie i samodzielnie pracować na utrzymanie swojej rodziny.
Rama mieszka w małym mieszkaniu ze swoimi rodzicami i dwiema siostrami. W dzieciństwie była jedynym zarabiającym członkiem swojej rodziny – jej matka i ojciec cierpią na schorzenia, które uniemożliwiają im podjęcie jakiejkolwiek pracy. Niedawno straciła starszą siostrę, która została zamordowana przez swojego męża – efekt przemocy domowej, która dotyka wiele indyjskich rodzin. Rama zakończyła edukację na szkole podstawowej, ponieważ jej rodzina nie widziała celu w edukowaniu kobiety. Dzięki inicjatywie 2H, Rama nabyła zaawansowane umiejętności szycia i obecnie wykorzystuje je by wspierać finansowo swoją rodzinę. Dzięki godziwej płacy, mogła sfinansować przeprowadzkę do większego domu. Jest bardzo inspirującą młodą osobą,  która ciężko pracuje i wierzy w lepszą przyszłość. Na początku, społeczność lokalna postrzegała Ramę tylko przez pryzmat kobiety, jednakże teraz dzięki swojej postawie wzbudza ona szacunek i podziw. Rama ogromnie przyczyniła się do zmiany mentalności ludzi, którzy dotychczas postrzegali kobiety jedynie jako niezdolne do osiągania celów i niepotrzebne.  

Takich historii jest o wiele więcej. Pomyślcie sobie, że kupując kosmetyk możecie przyczynić się do polepszenia sytuacji jakiejś kobiety z odległego kraju. Nawet jeśli nie wyznajecie religii wschodnich, to część z Was wierzy, że karma wraca. Warto czynić dobro, bo ono do nas wróci w najmniej oczekiwanym momencie.

Więcej szczegółów oraz możliwość zakupu kosmetyków i wsparcia inicjatywy znajdziecie na:

13 komentarzy:

 1. Naczytałam się już kiedyś, jak traktują tam dziewczyny i kobiety, dlatego chętnie pomogę jeśli to możliwe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna inicjatywa, popieram takie! A swoją drogą nie wiem czy mam obecni jakikolwiek ich kosmetyk, więc trzeba to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A niby w takim cywilizowanym świecie żyjemy... szkoda słów. Popieram tę inicjatywę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już czytałam na innych blogach o tej inicjatywie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już się natknęłam na tą inicjatywę i paru innych blogerek, cudowna sprawa ! Bardzo popieram :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram tego typu inicjatywy w 100% Brawa dla Diadem Cosmetics

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna inicjatywa, firma miała świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytam właśnie więcej o tek akcji, piękna sprawa. Będę wspierać w miarę możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna sprawa z tą akcją, na pewno wesprę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio wiele osób pisze o tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Obsługiwane przez usługę Blogger.