Schody nie tylko dla wygody

Cześć! Ostatnio bardzo interesuje mnie tematyka wnętrzarska i najchętniej przeprowadziłabym gruntowny remont całego domu. Niestety podejrzewam, że pochłonęło by to setki, a nawet tysiące złotych, więc na razie większość zmian pozostaje w mojej głowie. Ciągle przeglądam różnego rodzaju katalogi i strony internetowe, które są kopalniami inspiracji i systematycznie dzielę się z Wami na blogu swoimi odkryciami oraz przemyśleniami w kwestii wnętrz. Mam nadzieję, że lubicie tego typu posty i że chociaż trochę Was inspirują. Przygotowałam kolejny post dotyczący takiej tematyki, a konkretnie schodów.

Można by rzec, że co dom to inne schody. W jednych drewniane, w innych betonowe pokryte płytkami ceramicznymi czy gresami, a w jeszcze innych z płyt kamiennych. Istnieje również wiele rodzajów schodów z punktu widzenia budowlanego i wizualnego. Mnie najbardziej podobają mi się schody półkowe, bo wyglądają lekko i nowocześnie oraz są funkcjonalne. Schody lub cała klatka schodowa nie stanowią zwykle miejsca, na którym przebywamy przez dłuższy czas, a jedynie służą do przemieszczania się w górę i w dół. Z tego powodu powinny być przede wszystkim bezpieczne, wykonane z materiału, na którym nie będziemy się ślizgać, co mogłoby spowodować nieszczęśliwy wypadek. Poza kwestią bezpieczeństwa ważny jest też wygląd schodów. Poniżej przygotowałam kilka kolaży ze zdjęciami schodów, które robią wrażenie i poza swoją oczywistą funkcją, mają także pokaźne walory dekoracyjne dla wnętrza domu. Zapraszam do pooglądania :)Które schody podobają Wam się najbardziej? Wolicie zwyczajne, tradycyjne klatki schodowe czy schody na otwartej przestrzeni w domu?Komentarze

 1. Ja mam w domu schody betonowe w kafelkach, i do tej pory ubolewam, bo od zawsze podobały mi się drewniane - dają ogromne pole do popisu :) stworzyłam sobie na kompie jakiś czas temu folder z inspiracjami i też gromadzę w nim zdjęcia m.in. schodów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mojego pokoju prowadzą schody i podobne są do tych, które są na drugim zdjęciu, z tym, że z obu stron są zabezpieczone. Z jednej strony to ściany, z drugiej filar, do którego są jakby wsadzone - oczywiście są drewniane. Są raczej bezpieczne i do tego ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam oglądać fotki schodów maja cis w sobie bardzo bym chciała mieć kiedyś dom ze schodami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. niedługo zaczynam budowę domu i taka tematyka jest akurat dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Budujesz dom? Bo ostatnio często ta tematyka gości na Twoim blogu. Ale to akurat mi się podoba :) Ja osobiście lubię takie rzeczy :)
  Jeśli chodzi o schody to zawsze marzyłam o takich z półką na książki. Może kiedyś... W swoim własnym domu takie zrobię. Ale najważniejsze to to żeby schody były wygodne. Jakby nie było wiecznie dziewiętnastolatką nie będę :(

  I am Journalist

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiele z Twoich inspiracji mi się podoba, ale jest też kilka niepraktycznych - szczególnie w domu, gdzie są małe dzieci. Ja akurat o schody nie muszę się martwić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne!!! Ale my teraz budujemy parterówkę więc schody odpadają..... zresztą schodów mam dość po terażnieszym naszym domu... ale podeślę linka z twoim wpisem na MB na pewno się ludziska zainspirują:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne inspiracje :)
  Zapraszam http://pieknekosmetyki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niektóre wyglądają naprawdę niesamowicie. Ostatnio też wybieraliśmy schody na strych do naszego nowego domu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na http://schody.velset.pl/92.schody-strychowe/301-schody-z-drewniana-drabinka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.