Muszyna - idealne miejsce na odpoczynek

Cześć! Miniony długi weekend spędzałam w Muszynie, miasteczku położonym w małopolsce, w powiecie nowosądeckim, przy samej granicy ze Słowacją. Byłam tam po raz pierwszy i zakochałam się w tym miejscu. Jest to miejscowość uzdrowiskowa, skierowana głównie na odpoczynek i relaks. I faktycznie można nam naprawdę porządnie wypocząć. Wszędzie pełno jest ścieżek spacerowych, otoczonych zielenią i niezwykle zadbanych. W Muszynie utworzono przepiękne miejsce, coś na wzór parku, zwane Ogrody Zmysłów. Podzielone jest na kilka stref, które mają oddziaływać na nasze poszczególne zmysły. Jest np. strefa zmysłu dotyku, gdzie rośliny dobrane są tak, aby miały jak najwięcej faktur, możemy je dotknąć i poczuć ich różnorodność. Ogrody Zmysłów położone są na wzgórzu, skąd rozciąga się przepiękny widok na całą okolicę. Oprócz tego na samym szczycie znajduje się wieża widokowa. 


Centrum miasteczka jest niewielkie, znajdziemy w nim kilkadziesiąt sklepów oraz także małe Tesco czy Biedronkę. Nie ma tam szczególnych tłumów, jest spokojnie i kameralnie. Bywałam tam głównie wieczorami, aby zakupić żywność i niestety nie mam żadnych zdjęć z tej części miasta, aby Wam pokazać. Mieszkałam w domku letniskowym w dzielnicy uzdrowiskowej. Na przeciwko domku umiejscowiona jest pijalnia wód Antoni z przepięknym terenem rekreacyjnym wokoło. Znajduje się tam m.in. wspaniała fontanna. W Muszynie, jak i pobliskich miasteczkach, znajdują się figury z kwiatów, które są moim zdaniem przecudowne. 

 
Na jednym ze wzgórz widnieją ruiny zamku. Z tego co wiem to można je zwiedzać, ale ja tam nie byłam. W Muszynie znajduje się też mini aquapark "Zapopradzie". Jeśli szukacie miejsca na typowy wypoczynek to z całą pewnością mogę polecić Wam to miasteczko.


Na koniec chciałabym się Was poradzić. Potrzebuję kupić jakieś adidasy w jednolitym kolorze. Upatrzyłam sobie fajny model i teraz mam dylemat z wyborem koloru. Do wyboru jest czarny lub biały. Obydwa przedstawiam na powyższym zdjęciu. I tutaj prośba do Was: doradźcie mi, na który kolor się zdecydować. Będę wdzięczna za Wasze porady.
Komentarze

 1. Piękne zdjęcia, idealne miejsce na wypoczynek i kontakt z przyrodą

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia i cudne widoki. Chciałabym wybrać się w góry latem, ale większą paczką i pochodzić w różne miejsca. Co do butów, chyba białe :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam tam chyba kiedyś ale jak byłam bardzo mała. Prześliczne miejsce :)
  A co do butów to zdecydowanie białe! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kameralnie! To najważniejsze dla mnie, byłam w ten weekend w Tatralandi na Słowacji i ogrom ludzi mnie zniechęcił do działań :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładnie tam. Mi jednak na większej wysokości zatykają się uszy. Nie lubię tego uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z miłą chęcią tam pojadę :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.