Czy to aby na pewno dobry wybór? Rozważania o podejmowaniu decyzji.


Wszystkie nasze decyzje mają konsekwencje. Nawet te z dalekiej przeszłości. Sama kilka lat temu  musiałam podjąć zdawałoby się wtedy błahą decyzję. Do dzisiaj żałuję, że nie wybrałam drugiej opcji. Jestem pewna, że moje życie potoczyłoby się wtedy zupełnie inaczej. Nie wiem czy lepiej czy gorzej, ale wiem, że na pewno zupełnie inaczej. Możliwe, że nie mieszkałabym tutaj gdzie mieszkam obecnie. Możliwe, że nie byłabym blogerką. Możliwe jest mnóstwo scenariuszy. Decyzję pojęłam mając 15 czy 16 lat, teraz mam 22 lata, więc jak widzicie sporo czasu minęło, a owy wybór przez lata ciągnie się za mną i stawia pytanie "czy aby na pewno dobrze wybrałaś?". 

Ale tak to już jest, że podejmujemy w życiu często potencjalnie złe decyzje i nie wiemy, czy druga opcja byłaby lepsza. 

Często nasze decyzje pociągają za sobą też konsekwencje prawne. Często zdawałoby się kochające się małżeństwo bierze rozwód, tłumacząc, że "się pomylili". Na szczęście w takich przypadkach kwestie rozwodowe szybko pomoże załatwić kancelaria prawnicza http://www.blach-kancelaria.pl/, ale to tylko i aż prawo.

Jednakże niesmak pozostaje, wspomnień nie wymaże nic poza Alzheimerem, czego nikomu nie życzę, bo to straszna choroba. Gorycz porażek będzie towarzyszyła nam zawsze, tak samo jak pytanie dotyczące wielu decyzji: "czy aby na pewno to była słuszna decyzja?". Być może nigdy nie znajdziemy na nie odpowiedzi. Żyje się raz, czasu cofnąć się nie, więc pomimo żalu potencjalnie złego wyboru trzeba iść na przód i patrzeć z optymizmem oraz nadzieją w przyszłość.

Nie bój się więc porażek, bo złe decyzje z biegiem lat mogą przekuć się w coś dobrego. A być może zdarzy się cud i życie zatoczy koło, dając Ci możliwość ponownego wyboru dotyczącego sprawy sprzed lat. Wtedy będziesz miał okazję wybrać tą drugą drogę, jeśli tylko zechcesz. Trzymaj się nadziei, kochaj i zawsze myśl pozytywnie.Komentarze

  1. Świetny post. Lepiej żałować rzeczy które się zrobiło niż tych na które nie miało się odwagi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Always look on the bright side of life :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko co robimy, niesie jakieś konsekwencje. Niemniej ja żadnej decyzji nie żałuję traktując nawet te złe jako cenną lekcje. :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.