Dyniowy carving

Słyszeliście kiedyś o carvingu? Może sama nazwa nie obiła Wam się o uszy, ale z pewnością choć raz widzieliście efekt takiego "zabiegu". Carving to technika hmm..rzeźbienia w owocach i warzywach. Istnieje szereg przyborów przeznaczonych do wycinania, wydłubywania i wyskrobywania przeróżnych wzorów. Proste zdobienia możemy wykonać w domu przy pomocy zwykłego noża. Przy bardziej skomplikowanych potrzebne będą dodatkowe akcesoria. Wpisując w google hasło "carving" znajdziecie mnóstwo informacji na ten temat oraz wiele instrukcji krok po kroku. 

Ja w dzisiejszym poście chciałabym pokazać Wam jakie cuda można wykonać z jednego z najbardziej jesiennych owoców, jakim jest dynia. Wszystkie cudowności wyszukałam w internecie. Raz, będąc jeszcze w technikum na zajęciach zawodowych miałam okazję wyrzeźbić sobie właśnie dynię. Niestety nie posiadam zdjęcia, zaginęło gdzieś w czeluściach starego laptopa. Muszę przyznać, że carving to naprawdę sztuka, w dodatku niełatwa. Wymaga czasu, skupienia i precyzji. Spójrzcie na poniższe kolaże, jakie piękności można wykonać.

Zostawiam Was z dyniowymi wycinankami, a ja idę mierzyć jakiej szerokości drzwi potrzebuję do pokoju. Wypatrzyłam piękne, w cudownym kolorze pastelowego błękitu na stronie firmy Prodexpol http://www.prodexpol.pl/ w kolekcji Berato. Co prawa planowałam zakup białych drzwi, ale te błękitne skradły moje serce. W sumie to bardziej taki miętowy kolor niż błękitny. W każdym razie CUDO.Podobają Wam się takie dyniowe rzeźby? A może sami tworzycie takie cudowności?Komentarze

 1. W zeszłym roku zabrakło mi czasu na wycinanie dyni, ale w tym roku na pewno to nadrobię. Lubię taką kreatywną formę spędzania jesiennego wieczoru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś niesamowitego, te dynie to prawdziwe arcydzieła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tylko raz wycinałam dynię, sto lat temu, z bratem - ciężka robota ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Robiłam raz takie dynie, to super zabawa! :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.