Instrukcja: zmiana koloru zaznaczania tekstu na blogu

Przykładam bardzo dużą uwagę do estetyki w swoim życiu. Staram się sięgać po dobrze skrojone ubrania, kosmetyki w ładnych opakowaniach, cieszące oko przedmioty codziennego użytku itd.. Jeśli czeka mnie jakiś wyjazd to szukam na nocleg gustownie urządzonego obiektu. Takie ma w swojej ofercie firma http://kwaterydlafirm.pl/. Stylowe meble, nowoczesne wyposażenie, komfortowe warunki. W dodatku w dobrej cenie, na co też zawsze patrzę.

Również do kwestii blogowych przykładam sporą uwagę. Szablon muszę mieć dopasowany, przejrzysty. Posty ładnie sformatowane. Dzisiaj stworzyłam sobie nowy szablon, bo poprzedni już mi się trochę znudził. Jestem ciekawa co sądzicie, czy Wam się podoba.

W tym poście przygotowałam krótką i niezwykle prostą instrukcję blogową. Dotyczy ona zmiany koloru zaznaczania tekstu na blogu. Niby mała rzecz, a potrafi świetnie dopełniać szablon bloga. Sama stosuję ten patent już od dłuższego czasu na moim blogu. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją i działania na swoich blogach.

1. Wchodzisz w Szablon -> Dostosuj -> Zaawansowane -> Dodaj arkusz CSS i wklejasz poniższy kod:

style type="text/css">
::selection {background: #ddbe85; color: #ffffff;}
    ::-moz-selection{background: #ddbe85; color: #ffffff;}
code::selection {background: #ddbe85; color: #ffffff;}
code::-moz-selection {background: #ddbe85; color: #ffffff;}
pre::selection {background: #ddbe85; color: #ffffff;}
pre::-moz-selection {background: #ddbe85; color: #ffffff;}

2. Po wklejeniu ustawiasz własne kolory według instrukcji poniżej.

#ddbe85 - zamiast tego wklejasz kod wybranego przez siebie koloru, na jaki zakreślać tekst (kolor tła zaznaczanego tekstu).
#ffffff - zamiast tego wklejasz kod wybranego przez siebie koloru jaki ma mieć czcionka po zaznaczeniu tekstu

Trzeba wkleić w każdej linijce poszczególne kody kolorów. Dzięki temu efekt będzie widoczny na każdej przeglądarce internetowej. Kody kolorów można znaleźć np. tutaj: http://fonty.pl/porady,15,kolory.htm


3. Gdy już ustawisz kolory to w prawym górnym rogu klikasz "Zastosuj do bloga" i gotowe. Przykładowy efekt można zobaczyć zaznaczając dowolny fragment tekstu na moim blogu. 


Jak widzicie instrukcja jest prosta i nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem takiego zabiegu na swoim blogu. Jeśli skorzystacie z instrukcji to pochwalcie się w komentarzach jaki kolor zaznaczenia ustawiliście :)


Czy ta instrukcja będzie dla Was przydatna? A może już ją znaliście?
Komentarze

 1. Świetny post, na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wszystkie Twoje szablony wyglądają super tak samo i ten.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre porady, przydadzą mi się. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. zmieniłam sobie na jaśniejszy niebieski, dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się nie bawię - boję się, że coś popsuję. Wolę takie rzeczy zostawiać specjalistom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie poradniki, bo staram się dużo działać w szablonie.Ostatnio go zmieniłam (wzięłam gotowy) i spędziłam 3 dni na dostosowaniu go więc nie boję się coś zmieniać :( Szablon Twojego bloga jest idealny :) independentgirl98.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.