Świąteczny świecznik w szkle DIY

Na moim blogu rzadko pojawiają się projekty DIY. Od nowego roku chciałabym publikować więcej postów o takiej tematyce. Mam nadzieję, że mi się to uda. Jeszcze przed nowym rokiem, dzisiaj, przygotowałam na rozgrzewkę post z wykonanym przeze mnie świecznikiem świątecznym. Wykonanie takiego świecznika jest proste, nie wymaga wielkiego nakładu pracy ani szczególnych zdolności.


Do wykonania świecznika w szkle potrzebujemy:
* duży szklany wazon
* ozdobne kamyczki (wedle gustu drobniejsze lub grubsze)
* kilka szyszek
* grubą świecę
* parę sztuk dekoracji z tzw. suszu świątecznego

Jeśli chodzi o rzeczy, które ja wykorzystałam to jest to szklany wazon z Ikei (14,99 zł), drobne kamyczki w białym kolorze również z Ikei (5,99 zł), zwykłe szyszki bodajże 10 sztuk, które kupiłam na allegro (4,50/100 szt.), kremowa świeca zapachowa (Auchan, 6,99 zł), trzy drobne elementy suszu świątecznego (Ikea, 4,99 zł/woreczek suszu mix).


Sposób wykonania jest, jak już pisałam, bardzo prosty. Na dno wazonu wysypujemy ozdobne kamyczki (ja użyłam ok. 2 garści na wazon wysoki na 20 cm o średnicy 15 cm). Następnie wstawiamy świeczę i delikatnie wciskamy ją w kamyczki, żeby stabilnie stała. Obok świecy układamy szyszki (można pomalować je złotym lub srebrnym lakierem do paznokci, będą wyglądały bardziej świątecznie) tak, aby zakryły ją mniej więcej do połowy. Dokładamy w paru miejscach elementy suszu świątecznego dla ożywienia kompozycji. I świąteczny świecznik w szkle gotowy.

Taki świecznik będzie wspaniale prezentował się na świątecznym stole. Ja w tamtym roku zapatrzyłam się w piękny, duży stół. Dostawiony jest do sofy w salonie, ale niestety siedzenie na sofie jest za niskie do niego. Przydałoby się zakupić do stołu komplet krzeseł. Świetne modele ma w ofercie sklep http://kdcmeble.com/. Pozostaje zdecydować się na któryś z nich i dokonać zamówienia.
Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.