Bo pianki są nie tylko do włosów, czyli o piankowej metodzie izolacji budynków

Wiosna i lato to czas idealny na wszelkiego rodzaju remonty w domu i wokół domu. Długie dni, które dodatkowo są ciepłe i słoneczne sprzyjają wszelkim budowlanym zabiegom. Najlepiej widać to w przypadku izolacji i tworzenia czy zmieniania elewacji budynków. Wiele ludzi wiosną i latem decyduje się na tego typu ulepszenia i upiększenia. Ładna elewacja domu marzy się chyba każdemu. To ona jako pierwsza rzuca się w oczy w przypadku każdego domu. Dzięki elewacji nawet stary dom może zyskać nowoczesny wygląd. 


Istnieje jednak warunek konieczny do spełnienia, jeśli chcemy cieszyć się trwałą elewacją: dobra izolacja budynku wraz z dociepleniem. Bez dobrze wykonanej izolacji i docieplenia budynku tworzenie stylowej elewacji może okazać się bez sensu, gdyż mogą pojawiać się na niej różnego rodzaju niedoskonałości np. zacieki czy pęknięcia.

Świetną metodą na izolację budynku jest natrysk pianki. Coraz częściej stosuje się ją w budownictwie, ponieważ przynosi doskonałe efekty. Chociaż ciągle popularne jest używanie w celu izolacji i docieplenia styropianu, to powoli prym zaczyna wieść pianka. Natrysk pianki pozwala na eliminację mostków termicznych, czyli obszarów przez które "ucieka" ciepło. Spece od budownictwa i architektury uważają, że za kilka lat pianka poliuretanowa będzie najczęściej stosowaną formą izolacji i docieplenia budynków. Jeśli planujecie wykonać izolację, a potem elewację swojego domu to koniecznie bliżej zapoznajcie się z tematem pianki poliuretanowej. Być może okaże się, że to idealna forma izolacji i docieplania dla Waszego domu. 


Jeśli lubicie zajmować się tematyką urządzania wnętrz, to dobrze poznać też kwestie techniczno-budowlane. Sama chętnie czytam różne artykuły na stronach internetowych i w czasopismach wnętrzarsko-budowlanych, dlatego postanowiłam wprowadzić na moim blogu od czasu do czasu posty o takiej tematyce. Wiem, że wielu z Was jest w trakcie budowy domu lub planowania budowy, więc mam nadzieję, że tego typu posty będą dla Was przydatne.


Jaka metoda izolacji zastosowana jest w Waszych domach? A może mieszkacie w bloku czy innym obiekcie zamieszkania zbiorowego i nie interesują Was kwestie izolacji i docieplania? Lubicie poznawać nowinki z branży budowlanej?Komentarze

  1. Będę sie tym interesować szerze jak będę szła po studiach ,,na swoje" :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy post - ja jako córka "Boba budowniczego" jestem w miarę na bieżąco z takimi nowinkami :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.