Filtr prysznicowy - hit czy kit?

Jakiś czas temu w sieci zrobiło się głośno o filtrach prysznicowych, których zadaniem jest poprawianie jakości wody, co w efekcie przekłada się na pozytywny wpływ na skórę i włosy. Byłam bardzo ciekawa czy to faktycznie działa, czy może to tak zwany pic na wodę (dosłownie!). Gdy otrzymałam propozycję wypróbowania takiego filtra to właśnie z tej ciekawości zgodziłam się.


Filtr prysznicowy FITaqua montuje się przy wężu prysznicowym w dwóch miejscach do wyboru: przy kranie lub przy słuchawce. Bardziej praktyczną opcją jest według mnie montaż przy kranie, gdyż wtedy nie przeszkadza to w żadnym stopniu podczas kąpieli. Gabarytowo filtr nie jest szczególnie duży. Nie jest ciężki. Wszelkie informacje odnośnie montażu i aspektów technicznych filtra znajdziecie na stronie marki FITaqua.

Zdjęcia do posta robiłam jeszcze przed rozpakowaniem filtra. Jak widzicie przychodzi szczelnie zapakowany w folię, dzięki czemu mamy pewność, że jest nowy i niezanieczyszczony.

Filtr zawiera KDF – wysokiej jakości złoże cynkowo-miedziowe, które neutralizuje wysuszające działanie chloru, soli wapnia i magnezu. Filtr zatrzymuje nikiel, chrom i metale ciężkie, a także grzybnie i bakterie.

Gołym okiem ciężko jest ocenić czy filtr rzeczywiście tak działa, ale obserwując stan skóry widać znaczną poprawę już po 2 tygodniach. Jeśli chodzi o włosy to tutaj efekty też są widoczne - lepiej się układają i bardziej błyszczą. Oprócz pozytywnego wpływ na kwestie urodowe, filtr dba też o stan armatury - kamień nie osadza się powierzchni kranu. 


Cena filtra to ok. 60 zł. Wystarcza on średnio na 6 miesięcy lub 5000l wody. Jeśli założymy, że filtr będziemy wymieniać, co pół roku, to "ulepszona woda" będzie kosztować nas zaledwie ok. 10 zł miesięcznie. Czy warto zainwestować w taki filtr? Według mnie tak. Pozytywne efekty jego działania rzeczywiście są widoczne.

Miękka przefiltrowana woda jest świetna dla skóry po depilacji, bo nie wysusza tak jak "zwykła". Jak już o depilacji mowa to w sklepie https://www.activeshop.com.pl/ znajdziecie całą gamę urządzeń do depilacji. Sama przymierzam się do zakupu zestawu do depilacji woskiem. Stosujecie taką formę depilacji? Polecacie?


Co sądzicie o takim filtrze? Chcielibyście wypróbować czy może nie przekonuje Was? A może posiadacie taki filtr w swoim domu?


Komentarze

 1. Od tygodnia mam ten filtr i cieszę się z tego. Sama go zamontowałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę może się pokuszę o niego !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie myślałam nad takowym ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzieś już widziałam takie cudo i właśnie zastanawiałam się czy jest u nas dostępne.. bardzo mnie ciekawi! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również sama go montowałam, jest bardzo łatwy w montażu i najważniejsze faktycznie pozytywnie wpływa na poprawę nawilżenia skóry, moje włosy łatwiej się układają i bardziej lśnią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. właśnie czegoś takiego potrzebowałam !

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby fajna rzecz, ale nie wydaje się niezbędny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawy gadżet i chętnie bym go wypróbowała :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przydałoby się coś takiego u mnie w domu, mam twardą wodę. Dobrze wiedzieć, że przynosi tak szybko widoczne efekty.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.