Skok w tandemie - rozrywka dla aktywnych

Nie lubisz siedzieć w domu? potrzebujesz aktywnej rozrywki i szukasz nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu? A może nie chcesz tracić zbyt dużo energii a masz ochotę na spróbowanie czegoś ekstremalnego? Skok tandemowy jest właśnie dla Ciebie.


Kto może skakać?
Spadochroniarstwo to stosunkowo młody sport, ale z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z pozoru wydaje się on dostępny jedynie dla wąskiego grona, specjalnie przeszkolonych skoczków. Na szczęście dzięki rosnącej popularności skoków tandemowych sport ten stał się dostępny praktycznie dla każdego. Nie potrzeba żadnego doświadczenia, nie są wymagane długie szkolenia, tak naprawdę wystarczy jedynie dobry stan zdrowia, aby móc poczuć na własnej skórze tę adrenalinę. Nie są wymagane badania lekarskie, lecz wszelkie zdrowotne wątpliwości należy wcześniej skonsultować z lekarzem. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania uniemożliwiające lot, są to:
  • waga powyżej 115kg
  • ciężkie schorzenia kręgosłupa
  • epilepsja
  • ostra niewydolność układu krążenia
  • ostra niewydolność układu oddechowego
  • wrodzona łamliwość kości
  • wzrost poniżej 130 cm


Dlaczego warto?

Skok w tandemie to idealne rozwiązanie dla osób, które nigdy nie miały nic wspólnego z podniebnymi sportami. Biorą w nich udział pasażer - osoba, która chce przeżyć niesamowitą przygodę i tandem pilot - doświadczony instruktor, który w trakcie całego wydarzenia dba o bezpieczeństwo i atmosferę. Tak naprawdę rola pasażera polega jedynie na cieszeniu się wolnością i ogromną adrenaliną. Tandem pilot w trakcie krótkiego, naziemnego szkolenia objaśnia, co będzie się działo na poszczególnych etapach, a następnie zakłada na kandydata do skoku uprząż, którą później przypina do siebie w samolocie. Sam na plecach ma specjalny spadochron, przystosowany dla dwóch osób. Składa się on z czaszy głównej i zapasowej, jest także wyposażony w specjalny automat, który w razie najmniejszych problemów samoczynnie otworzy spadochron. Kwestie bezpieczeństwa są dopięte na ostatni guzik. Skok spadochronowy to wyjątkowe wspomnienia, nietuzinkowe przeżycie, zastrzyk ekstremalnych emocji oraz całkowite poczucie bezpieczeństwa.


Jak kupić skok?

Banalnie proste. W wygodnym fotelu wystarczy przez Internet dokonać wszelkich formalności. W ofercie skoków tandemowych znajdują się różne opcje - skok z 3000m. lub 4000m., od wysokości zależy czas swobodnego spadania (czyli od momentu wyskoku z samolotu do otwarcia spadochronu - 30 lub 60 sekund), dodatkowa atrakcja to filmowanie przez skoczka - kamerzystę. Ceny wahają się między 550zł, a 950zł. w zależności od wybranego wariantu skoku. Szczegóły dostępne są na stronie skydive.pl

A jeśli się spodoba? Szkolenie AFF
Być może skoki spadochronowe są właśnie tym, czego od dawna szukasz. W takim przypadku skok tandemowy może być dopiero początkiem podniebnej przygody. Gdy okaże się, że adrenalina panująca w powietrzu jest dla Ciebie idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu pomyśl o kursie na samodzielnego skoczka. Szkolenie AFF (Accelerated FreeFall) to metoda, która w bezpieczny i skuteczny sposób pozwoli przygotować się w teorii i praktyce do samodzielnego skakania. Szkolenie teoretyczne to 8 godzin, w trakcie których poznaje się wszystkie aspekty dotyczące techniki i bezpieczeństwa. Po pomyślnym zdaniu egzaminu przechodzi się do części praktycznej, czyli ćwiczeń na uprzęży i lotów z 4000m. Początkowo w czasie swobodnego spadania towarzyszy dwóch instruktorów, następnie jeden. Szkolenie kończy się egzaminem i można po nim skakać samodzielnie, natomiast cały czas pod nadzorem instruktora (do momentu uzyskania świadectwa kwalifikacji). Cena takiego szkolenia to ok 4000zł plus koszt ubezpieczenia.Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.