Czy warto regularnie mierzyć ciśnienie? - Ciśnieniomierz nadgarstkowy Diagnosis DR-605 IHB

Jak powszechnie wiadomo - zdrowie jest najważniejsze. Niestety wielu z nas zaczyna przejmować się swoim zdrowiem dopiero w momencie, gdy pojawia się jakieś niedomaganie. Bardzo często okazuje się wtedy, że gdyby wykonywało się wcześniej badania profilaktyczne to można by uniknąć danej dolegliwości. Profilaktyka jest naprawdę ogromnie ważna. Nawet taka zdałoby się błaha - pomiar ciśnienia, który możemy wykonywać w domu. Regularne kontrolowanie wysokości ciśnienia może uchronić nas przed szeregiem chorób serca (dzięki wczesnemu ich wykryciu, co przekłada się na szybkie podjęcie leczenia), zwłaszcza nadciśnieniem tętniczym, na które narażone jest aż 90% osób. Ciśnienie powinno mierzyć się o stałych porach, ponieważ jeśli będziemy je mierzyć za każdym razem o innej porze dnia to wyniki mogą się ze sobą nie pokrywać nawet jeżeli nic nam nie dolega.


Ja w swoim domu przez długi czas posiadałam (i zresztą dalej posiadam) taki klasyczny ciśnieniomierz z ręczną pompką i stetoskopem. Niestety tym sprzętem bardzo ciężko zmierzyć sobie samemu ciśnienie. Raczej powinna pomóc nam druga osoba. A nie zawsze jest taka możliwość. Dlatego też od jakiegoś czasu przymierzałam się do zakupu ciśnieniomierza nadgarstkowego. Tak długo się przymierzałam, aż w końcu trafił do mnie do wypróbowania ciśnieniomierz Diagnosis DR-605 IHB. Oczywiście zaraz poszedł w ruch, bo fajny taki nadgarstkowy. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam taką moją opinię odnośnie tego urządzenia.


Przede wszystkim ciśnieniomierz nadgarstkowy Diagnosis jest banalnie prosty w zakładaniu i obsłudze. Nakładamy go na nadgarstek i zaciskamy pasek zapinany na rzep, tak aby urządzenie ściśle przylegało do ręki. Wciskamy przycisk włączania i ciśnieniomierz automatycznie dokonuje pomiaru. Po chwili na wyświetlaczu pojawia się wynik: ciśnienie skurczowe (pierwsza liczba od góry), ciśnienie rozkurczowe (druga liczba od góry) i puls (trzecia liczba). Urządzenie daje możliwość zapamiętania wyników, co jest bardzo przydatną opcją. Ciśnieniomierz zasilany jest na baterie, więc można zabrać go ze sobą nawet w podróż. Posiada również plastikowe etui do przechowywania. Do urządzenia dołączona jest papierowa instrukcja obsługi.


Na koniec kilka informacji odnośnie ciśnieniomierza Diagnosis DR-605 IHB ze strony producenta:

❤ Wykrywa nieregularny puls
❤ Dokonuje pomiaru ciśnienia krwi i pulsu na nadgarstku
❤ Pomiar w pełni automatyczny
❤ Zapamiętuje 120 wyników pomiaru dla każdego z dwóch użytkowników
❤ Średni wynik z 3 ostatnich pomiarów
❤ Wskaźnik Klasyfikacji Ciśnienia Krwi wg Światowej Organizacji Zdrowia* (WHO)
❤ Łatwy w użyciu mankiet nadgarstkowy, rozmiar 13,5-21,0 cm
❤ Aparat wyłącza się automatycznie po 1 minucie od zakończenia pomiaru

Mierzenie ciśnienia bardzo ważne jest zwłaszcza u osób straszych. Tych mieszkających z nami w domach trzeba przypilnować. W specjalnych ośrodkach opieki nad osobami starszymi http://www.domyopiekiolimp.pl/ pomiary ciśnienia i profilaktyka medyczna są zapewnione.


Mierzycie sobie ciśnienie w domowym zaciszu? A może nie przykładacie szczególnej uwagi do tej kwestii?


Komentarze

 1. Moja mamuśka mierzy systematycznie, ja .. cóż ;) Nie ! :) Ale zwykle gdy zajeżdzam do domku to mama mnie gania i mi mierzy :D heh

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem, ale raz na jakiś czas mierzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam, tylko że naramienny :) Od wielu lat już leczę nadciśnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety od dawna mam zdiagnozowane nadciśnienie i mierzę dość często :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny i wygodny model, ja mam taki zakładany na ramię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko mi się zdarza mierzyć ciśnienie, może temu że jakoś nigdy nie miałam z tym problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, ale z medycznego punktu widzenia, taki ciśnieniomierz nadgarstkowy jest najbardziej podatny na błędne pomiary. Czasami bardzo od siebie odbiegające! Środowisko medyczne (w skład którego wchodzę) nie rekomenduje tego typu ciśnieniomierzy!
  Jednak dobrym nawykiem jest kontrola ciśnienia, gdyż już dwa niezależne pomiary ciśnienia, w których wartość przekracza 140/90 są wytyczną do tego aby rozpoznać nadciśnienie tętnicze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Często mierzę ciśnienie (a raczej puls, bo ciśnienie mam zwykle w normie) w domu, z uwagi na kłopoty z serduchem. Dobra sprawa, mieć "rękę na pulsie" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. z racji swojej choroby robie to co dzień :) świetny pomysł na post ! :)

  http://by-sleep.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.