Herbata i kawa ładnie podane - przegląd kubków i filiżanek znanych producentów

Herbata a może kawa? Te dwa napoje występują w przeróżnych wersjach. Na ciepło, na zimno, z mlekiem i bez. Z innymi dodatkami. Nie tylko na różne sposoby się je przyrządza, ale również na różne pije. Herbata i kawa są znane na całym świecie. Dla jednych to po prostu napoje, a dla innych wręcz rytuały. Są kraje, w których zgodnie z tradycją popularniejsza jest herbata (oczywiście mam na myśli Wielką Brytanię, a zwłaszcza Anglię). Są te takie, w których to kawa cieszy się największą popularnością (myślę, że Stany Zjednoczone są tutaj bardzo dobrym przykładem). Z upływem czasu mieszają się kultury, granice się zacierają, ale zamiłowanie do herbaty i kawy nie maleje. 


Poza tym jak parzymy te napoje oraz jak podchodzimy do samego ich picia, ważne jest też to z czego pijemy. Pomijam tutaj wszelkie specjalistyczne naczynia do przyrządzania herbaty czy kawy. Chodzi mi raczej o bardzo przyziemne rzeczy: kubki, filiżanki i szklanki. Ja jestem zdania, że dobra kawa może źle smakować podana w brzydkim naczyniu, a niespecjalnej jakości kawa może dobrze smakować w ładnym. Myślę, że większość z Was uważa podobnie. Na szczęście producenci kubków, filiżanek i szklanek zasypują nas cieszącymi oko modelami. Wybór jest naprawdę ogromny. Ciężko zdecydować się na tylko jedną sztukę i często kończy się tak, że mamy w domu więcej naczyń do picia herbaty i kawy niż ludzi w całej rodzinie. Ale przecież po to są w sklepach, żeby je kupować i z nich korzystać. Ja systematycznie przynoszę do domu nowe kubki i szklanki. Te które mi się znudzą wydaję w świat znajomym. Czasem kubek z odzysku może dla kogoś stać się ulubionym. A ja nie mam wyrzutów sumienia, że czegoś mam za dużo. W dzisiejszym poście chciałabym pokazać Wam aż 15 pięknych kubków i filiżanek pochodzących ze sklepu z bogatym asortymentem zastawy kuchennej, różnego rodzaju naczyń, garnków, przyborów www.helios-szklo.pl. To produkty znanych i cenionych marek takich jak np. Ćmielów i Chodzież. To co, skusicie się na jakąś nowość? Na wiosnę powiew świeżości również w kuchni wskazany!


Komentarze

 1. Uwielbiam ładne kubki i filiżanki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kubki i filiżanki, ostatnio bardzo mi się podobają takie "pomięte" kubki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ta z motywem lawendy jest śliczna :D

  OdpowiedzUsuń
 4. mam świra na punkcie kubków i filiżanek, kawa od razu lepiej smakuje gdy piję ją z czegoś ładnego

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam podobnie jak Ty. Kubek musi być ładny. Kiedyś potrafiłam się zastanawiać pięć minut, w jakim kubku coś wypić. bo w innym by mi nie smakowało :D

  OdpowiedzUsuń
 6. ja jestem maniaczką kubków, czy filiżanek. Gdybym miała gdzie je magazynować w moim małym mieszkanku, to miałabym ich miliony:)

  OdpowiedzUsuń
 7. kawy nie znosze, ale herbate kocham! i mam mnóstwo przeróżnych kubków :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Tą samą opinię można przypisać jedzeniu czyli np. jeśli ktoś nie lubi szpinaku ale potrawa ze szpinakiem jest pięknie podana i przygotowana to skusi każdego, nawet tego, który nie lubi :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.