Analiza pierwiastkowa włosa - co to jest i czy warto ją wykonać

Czy wiecie, że na podstawie włosów można ocenić stan organizmu? W dzisiejszym wpisie chciałabym zapoznać Was z badaniem, o którym pewnie znaczna część z Was jeszcze nie słyszała, a które może być krokiem milowym na drodze do zdrowego organizmu. To badanie to analiza pierwiastkowa włosa. Co to za badanie, po co oraz jak się je wykonuje - tego dowiecie się z lektury tego posta.


CO TO JEST ANALIZA PIERWIASTKOWA WŁOSA?

Analiza pierwiastkowa włosa określana jako EHA pozwala na określenie poziomu 28 pierwiastków w organizmie i ich powiązań. Jest ona pomocna w wykrywaniu wielu problemów zdrowotnych oraz tendencji do zachorowań. Co istotne, analiza pierwiastkowa włosa daje informacje o stężeniu zarówno minerałów odżywczych, jak i tych toksycznych. Ponadto wyniki badania wykażą nie tylko stężenie, ale też ich proporcje. Na pewno wiecie, że niedobór czy nadmiar jednego pierwiastka może wpływać na zawartość innego. Zmiany proporcji pierwiastków w organizmie przekładają się na funkcjonowanie różnych układów organizmu np. nerwowego czy pokarmowego.


MOCZ, KREW CZY JEDNAK WŁOSY?

Jestem pewna, że niejednokrotnie wykonywaliście badania diagnostyczne z moczu i krwi. One przecież też pokazują zawartość minerałów w organizmie. Niemniej jednak, jak się okazuje, badania pierwiastkowe włosów są najbardziej miarodajne. Badania moczu i krwi pokazują aktualny stan organizmu, a EHA pozwala na określenie tego co dzieje się na poziomie komórek. Pamiętajmy, że krew jest tylko nośnikiem substancji, zaś ich odbiorcami są właśnie komórki. Stąd też przewaga analizy pierwiastkowej włosa, która koncentruje się na badaniu komórek. 

DLACZEGO WARTO WYKONAĆ BADANIE EHA - 6 POWODÓW

Powołując się na eksperta, dietetyka i propagatora medycyny ekologicznej, Jerzego Maslanky, możemy dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego warto wykonać badanie pierwiastkowe włosa. Oto 6 powodów:

 1. Poznasz swój indywidualny profil metaboliczny, czyli poziom minerałów, mikro- i makroelementów, pierwiastków odżywczych i metali toksycznych w Twoim organizmie.
 2. Skontrolujesz aktywność i kondycję poszczególnych organów i gruczołów.
 3. Zbadasz stopień obciążenia metalami ciężkimi Twojego organizmu.
 4. Dowiesz się o swoich tolerancjach pokarmowych - wynik pokaże, w jakim stopniu tolerujesz białka, tłuszcze i węglowodany. 
 5. Przekonasz się czy zagraża Ci stres psychiczny - w medycynie ekologicznej to jeden z rodzajów stresu. Na bycie na niego podatnym wpływają niedobory składników odżywczych i obciążenia toksynami.
 6. Sprawdzisz czy Twój organizm zachowuje stan równowagi metabolicznej.GDZIE MOŻNA WYKONAĆ BADANIE?

Wykonywaniem pierwiastkowych badań włosa zajmuje się firma Lifeline Diag. Poniżej wrzucam Wam krok po kroku w jaki sposób można wykonać badanie:
 • Zamów zestaw EHA.
 • Szczegółowo wypełnij ankietę, którą otrzymasz w zestawie EHA.
 • Pobierz próbę włosów i włóż ją do załączonego woreczka.
 • Pobraną próbę wraz z wypełnioną ankietą wyślij do laboratorium, korzystając z załączonej koperty zwrotnej.
 • Na wskazany w ankiecie adres e-mail otrzymasz potwierdzenie dotarcia próbki włosów.
 • Czas oczekiwania na wynik wynosi od 3 do 4 tygodni. Po tym czasie, na wskazany w ankiecie numer telefonu komórkowego i adres e-mail otrzymasz kod do odbioru wyniku on-line. Jeżeli zamówiłeś wersję drukowaną, wynik EHA otrzymasz również w wersji papierowej, na podany w ankiecie adres korespondencyjny.

Szczegółowe informacje odnośnie wykonania badania znajdziecie bezpośrednio na stronie firmy Lifeline Diag.

MAM WYNIKI - CO DALEJ?

Według mnie bardzo ważną kwestią jest dowiedzenie się co daje nam wykonanie danego badania oprócz samych wyników. Jak to w życiu - z wynikiem wszystkiego trzeba coś zrobić, żeby był w jakikolwiek sposób przydany. W przypadku analizy pierwiastkowej włosa EHA możemy podjąć konkretne działania w celu przywrócenia odpowiedniego poziomu pierwiastków w organizmie. Wyniki badania EHA można telefonicznie skonsultować z ekspertem. Wyjaśni on wszelkie wątpliwości oraz wyda zalecenia odnośnie diety i suplementacji.


Jak widzicie naprawdę warto wykonać takie badanie. Jego cena może nie jest niska w porównaniu z badaniami krwi czy moczu, ale ja jestem zdania, że lepiej wydać więcej na jedno badanie i mieć pełny obraz niż pozornie zaoszczędzić, a potem wydać dwa razy tyle na inne badania.


Komentarze

 1. Kto by przypuszczał, że badanie na podstawie włosów będzie bardziej miarodajne, niż popularne z krwii czy moczu? Bardzo ciekawy i wartościowy wpis!

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe, chętnie oddałabym swoje włosy do badania aby dowiedzieć się więcej o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam wiele o takiej analizie, ale przez koszt badania się na nią nie zdecydowałam, może kiedyś jednak wykonam takie badanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne jest komputerowe badanie włosów, czyli trichoskopia. Mąż miał wykonywane w clinice cosmetologice i to polega na wykonaniu zdjęć włosów i to dalej poddawane jest analizie. No i wyszło łysienie androgenowe. W tej klinice mają darmową konsultacje to warto się udać.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.