Pielęgnacja od wewnątrz

Dbanie o skórę nie skupia się tylko na nakładaniu na nią kosmetyków. To tylko część pielęgnacji mająca bezpośredni wpływ na stan skóry. Jednakże równie istotna jest pielęgnacja skóry od wewnątrz. Do niej często nie przykładamy uwagi i kręcimy nosem nad miernymi efektami pielęgnacji zewnętrznej. Pamiętajmy, że pięknej skóry nie zapewnią nam nawet najlepsze kosmetyki, jeśli nie będziemy dbać o nią od wewnątrz. W dzisiejszym poście chciałabym niejako przypomnieć Wam o trzech istotnych elementach pielęgnacji od wewnątrz, które mają ogromne znaczenie dla wyglądu i zdrowia skóry.


WODA

"Woda urody doda." - to powiedzonko na pewno kojarzycie. Jest to absolutna prawda. Nawodniony organizm lepiej rozprowadza substancje odżywcze i prawidłowo funkcjonuje. Picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia (1,5 - 2 l) to konieczność, jeśli chcemy cieszyć się piękną skórą. Co ważne, nie warto przesadzać z nadmiernym piciem wody (pomijając upalne dni), ponieważ zbyt duża podaż wody może obciążać nerki. Pijmy więc zalecaną ilość wody - nie za mało, nie za dużo. Efekty dobrego nawodnienia organizmu pojawią się błyskawicznie.

WITAMINY I MINERAŁY

Ich niedobór powoduje szereg dolegliwości różnego rodzaju. Należy więc pamiętać o regularnym dostarczaniu organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Znajdziemy je przede wszystkim w warzywach i owocach. Teraz w sklepach i na bazarkach rozpoczyna się sezon, więc wybór będzie ogromny. Gdy jednak nasza dieta jest uboga w owoce i warzywa z powodu np. kłopotów trawiennych to warto zdecydować się na przyjmowanie witamin w formie suplementów np. w postaci proszku takich jak w ofercie https://mikroorganizmy.com.pl/. Proszek miesza się z odpowiednią ilością wody lub innego napoju. Płynna forma suplementu przyczynia się do lepszego wchłaniania do organizmu.

PROBIOTYKI

Powszechnie panuje przekonanie, że probiotyki należy stosować tylko przy antybiotykach. Nie jest to prawdą, ponieważ probiotyki pozytywnie wpływają na organizm także jeśli nie zażywamy antybiotyku. Chodzi o to, że probiotyki odbudowują florę bakteryjną w układzie pokarmowym, co niweluje problemy trawienne, a to w efekcie przekłada się też na stan skóry. Ja co jakiś czas funduję sobie 10-dniową kurację preparatem Multilac. Jest on dosyć tani (ok. 8 zł/10 tabletek), a faktycznie czuć efekty jego stosowania. Można go kupić w aptekach.Pamiętacie o pielęgnacji od wewnątrz?

Komentarze

  1. stosuję suplementy a do tego jej sporo owoców i warzyw. uwielbiam je :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja właśnie rozpoczełam kurację priobiotykiem ale takim typowo pod skórę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.