Zdrowy uśmiech to ozdoba kobiety - nowoczesne aparaty ortodontyczne

Coraz więcej dorosłych kobiet decyduje się na założenie aparatu ortodontycznego. Nic dziwnego, bo piękny uśmiech to najlepsza ozdoba. Proste i białe zęby niewątpliwie dodają pewności siebie. Ja sama planuję założyć aparat na zęby w przyszłym roku. Zrobiłabym to już teraz, ale na razie z kilku przyczyn jest to niemożliwe. W dzisiejszym poście chciałabym poruszyć tematykę aparatów ortodontycznych. Noszenie aparatu wcale nie jest uciążliwe i szybko można się do niego przyzwyczaić. Wbrew pozorom wcale nie musimy radykalnie zmieniać naszych nawyków żywieniowych. Czas mija bardzo szybko, więc nim się obejrzymy, a już trzeba będzie zdejmować aparat. Dzisiaj chciałabym zaznajomić Was z trzema rodzajami aparatów ortodontycznych, które wcale nie wyglądają źle podczas noszenia, a mogą być nawet niezauważalne. Przejdźmy zatem do konkretów.


APARATY ESTETYCZNE

To aparaty z przezroczystymi zamkami i często także białym drucikiem zamiast zwykłego metalowego. Działają tak samo jak klasyczne metalowe aparaty, ale są zdecydowanie mniej widoczne. Charakteryzują się też większą wytrzymałością. W tej grupie mieszczą się też aparaty bezligaturowe, które nie posiadają gumek. Kilka moich koleżanek nosi tego typu aparaty i faktycznie są one niemalże niezauważalne. Sama planuję założyć właśnie taki aparat estetyczny.

APARATY LIGWALNE

Są to tzw. aparaty językowe, ponieważ zakłada się je po wewnętrznej stronie zębów. Dzięki temu są niewidoczne. Tego typu aparaty przynoszą też szybsze efekty niż aparaty tradycyjne. Umiejscowienie łuków aparatu po wewnętrznej stronie powoduje mniejsze odczuwanie bólu związanego z prostowaniem się zębów.

SZYNY CLEAN ALIGNER

Moim zdaniem to najciekawsza nowoczesna metoda prostowania zębów. Szyny Clean Aligner prostują zęby w sposób nieinwazyjny. Są to specjalne niewidoczne nakładki, które zapewniają komfort i gwarantują szybkie rezultaty. Większość wad jest korygowana jest w ciągu zaledwie pół roku. Nakładki Clean Aligner można zdjąć w każdej chwili np. do mycia zębów czy jedzenia. Tego typu aparaty oferuje klinika http://www.orto-magic.eu/ (oczywiście pozostałe rodzaje aparatów też). Warto dodać, że krótszy czas leczenia to także mniejsze koszty. 


Nosicie lub nosiliście aparat na zęby? A może planujecie założyć? Jaki rodzaj aparatu najbardziej do Was przemawia?


Komentarze

 1. Nie wiedziałam że jest tyle rodzajów aparatów na zęby.
  Bardzo ciekawy post

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam w swoim życiu już aparat, jednak mój był do całkiem innego problemu niż prostowanie zębów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar założyć w przyszłości i myślę nad estetyczna góra i metalowym dołem ;) ale strasznie się tego boję :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja planuję założyć aparat i pewnie jeszcze w tym roku to zrobię. Dla mnie najlepsza okazała się wersja estetyczna, odpowiada mi najbardziej :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio w jednym z programów o poprawianiu urody widziałam po raz pierwszy aparat na wewnętrznej stronie zębów. Muszę przyznać, że ciekawy pomysł. Zęby się prostują, a aparatu nie widać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nosiłam wiele lat apart i bardzo się z tego ciesze bo nie boję się teraz uśmiechać hihi :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o szynach, ale bałabym się, że gdzieś je zostawię/zgubię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Te ligwalne muszę przyznać, że mnie zaciekawiły :D Ząbki mam dosyć proste tylko troszkę się rozjeżdżają :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam, że jest teraz tyle ciekawych opcji aparatów ortodontycznych:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem w szoku! Właśnie rozglądam się za aparatem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ja również planuję w przyszłości założyć aparat na zęby ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wymieniłaś raczej te nowocześniejsze aparaty ortodontyczne. Popularniejsze są jednak te wyjmowane oraz standardowe, na stałe z klamrami. Wydaje mi się, że żaden aparat nie wygląda źle - ważne, żeby pamiętać po co się go nosi. Marzenie o prostych zębach jest ważniejsze niż chwilowy dyskomfort z powodu druciku na zębach ;)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja od zawsze miałam problem z zębami, nie są krzywe ale bardzo podatne na próchnice, teraz na paradontozę. mam same problemy a ciągle odwiedzam dentystów i specjalistów....

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja planuję od kilku lat, ale z drugiej strony moja wada nie jest jakaś ogromna i tak się ociągam z roku na rok. Chciałabym metodę CLEAN ALIGNE ale ceny niestety wysokie...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.