Domy w stylu kanadyjskim - sposób na szybką budowę własnych czterech kątów

Każdy z nas marzy o własnym domu. Lubimy mieć urządzone po swojemu, w swoim stylu i guście. Niestety w naszych polskich realiach wiele osób nie może pozwolić sobie na budowę domu z racji tego, iż jest to naprawdę duże przedsięwzięcie. Mam tu na myśli głównie względy finansowe, bo nie ma się co oszukiwać, budowa domu kosztuje i to dużo. Kolejną kwestią są zawiłe formalności w urzędach, które pomimo wprowadzania ustaw mających być ułatwieniem wcale nie są proste w załatwianiu. Jednakże, gdy już uda nam się przebrnąć przez urzędy, zdobyć potrzebne dokumenty i możemy rozpocząć budowę to radość jest niezmierna. Często do czasu, gdy zorientujemy się, że budowa to nie taka szybka sprawa i zanim będziemy mogli zająć się aranżowaniem własnych kątów to upłynie sporo czasu. Na szczęście coraz częściej stosowaną alternatywą dla popularnych u nas domów murowanych są domy tworzone w technologii kanadyjskiej. W tego typu projektach domów specjalizuje się firma drewnolandia.pl. Korzystając z jej usług możemy postawić wymarzony dom nawet w zaledwie 4 miesiące (gotowy do zamieszkania). Domy w technologii kanadyjskiej buduje się bardzo szybko, ponieważ buduje się je na drewnianej konstrukcji, wypełnionej wełną i styropianem. Jeśli chodzi o elewację takiego domu to mamy do wyboru albo drewnianą albo tynkowaną - w zależności co kto lubi. Domy w stylu kanadyjskim słyną z energooszczędności, a ich ogrzewanie nie jest kosztowne. W dodatku potrafią naprawdę pięknie wyglądać. Spójrzcie na przykładowe projekty z poniższego kolażu.


Zastanawiam się czy taki dom faktycznie się sprawdza? Może sami mieszkacie w domu wybudowanym z wykorzystaniem technologii kanadyjskiej? A może planujecie budowę takowego? 

Komentarze

 1. Pierwsze słyszę o technologii kanadyjskiej, ale może dlatego że nie interesuje mnie ten temat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Też jestem ciekawa jak to jest w praktyce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam typowy dom murowany i naprawde taki dom to istna skarbonka: )

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo dobra alternatywa dla murowanych domów, ale czuje lekki niedosyt, bo spodziewałam się, że przeczytam w Twoim poście coś więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie wyglądają takie domy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. te propozycje są cudne, bardzo chciałabym mieć taki domek w lesie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne są ;) Marzy mi się dom w drewnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne te domy, ale bardziej przypominają mi domki letniskowe :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mi się podobają, właśnie tego typu dom chcielibyśmy wybudować, gdy już będziemy mieć działkę w wymarzonym miejscu:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja już nie mogę się doczekać, aż będę budować swój domek (oby !:D) ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy nie byłam do nich specjalnie przekonana, ale mimo wszystko nie można odmówić im uroku ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.