Obóz językowy na Malcie? Skuteczne sposoby na naukę angielskiego

Nauka języków jest bardzo ważna w obecnych czasach. Bez opanowanego (najlepiej do perfekcji) dodatkowego języka ani rusz. Prym wiedzie język angielski, którego uczą dzieci już w przedszkolach. Osobiście jestem zdania, że program nauczania języka obcego, jakim jest dla nas angielski, w polskich szkołach jest nieco nieudolny. Uczymy się go po kilkanaście lat, a i tak jesteśmy ciągle na podstawowym poziomie. Dlatego też ważne jest, aby uczyć się go dodatkowo we własnym zakresie. Rewelacyjnym pomysłem są wszelkiego rodzaju kursy i obozy językowe, zwłaszcza te organizowane za granicą, gdzie język angielski często jest językiem, którym dane społeczeństwo posługuje się na co dzień. Atrakcyjne kursy i obozy językowe oferuje firma Angloville.pl, a szczególnie wartym uwagi zdaje się obóz językowy na Malcie http://angloville.pl/na-malcie/. To piękna i urokliwa wyspa, na której nauka angielskiego będzie przyjemnością. Język angielski jest tam językiem urzędowym, więc będziemy z nim obcować każdego dnia, nie tylko na zajęciach obozowych. Obóz językowy na Malcie to  fajny pomysł zwłaszcza jesienią jako odskocznia od zimnej i deszczowej aury, ponieważ w październiku średnie temperatury powietrza na tej wyspie wynoszą od 17 do 24 stopni. Gdyby czas pozwolił to sama chętnie wybrałabym się na taki obóz językowy. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.


W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić kilka sposób na skuteczną naukę angielskiego. Myślę, że przydadzą się one zarówno uczniom i studentom, jak i osobom, które chcą nauczyć się języka na własną rękę. 

#KARTECZKI ZE SŁÓWKAMI

W nauce angielskiego niezwykle istotne są słówka. Im mamy ich większy zasób, tym łatwiej jest nam posługiwać się językiem i tworzyć zdania. Skutecznym sposobem na naukę słówek jest obklejanie różnych przedmiotów karteczkami z ich nazwami po angielsku. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy codziennego użytku, z którymi mamy kontakt wielokrotnie w ciągu dnia. Już patrząc na dany przedmiot będziemy kojarzyć jak nazywa się on po angielsku.

#15 MINUT PRZED SNEM

Słyszeliście o tym, że mózg bardzo łatwo przyswaja i zapamiętuje informacje, które dostarczamy mu na około 15 minut przed snem? Sama wielokrotnie próbowałam nauki przed snem i rzeczywiście byłam w stanie w te 15 minut zapamiętać zdecydowanie więcej niż ucząc się dłużej np. popołudniu. Warto ten patent wykorzystać na naukę angielskiego i co wieczór poświęcić kwadrans na przyswojenie nowych słówek czy gramatyki.

#ANGIELSKIE LEKTURY

Kolejny sposób na skuteczną naukę angielskiego to... czytanie książek po angielsku. Nawet jeśli na początku niewiele z nich rozumiemy, to przy pomocy angielskich lektur zaczniemy naprawdę oswajać się z językiem. Na rynku dostępne są specjalne wydania książek, w których na marginesach są tłumaczone na język polski niektóre z angielskich słówek użytych na danej stronie. A pomyślcie sobie jaka będzie satysfakcja z pierwszej przeczytanej po angielsku książki - nawet jeśli nie zrozumiecie w pełni jej treści.

#APLIKACJE NA SMARTFONY I TABLETY

Jeśli macie problem z systematycznością nauki to wykorzystajcie aplikacje na smartfony i tablety, które przypomną o codziennej nauce. Nie będę wymieniać konkretnych, bo wybór jest naprawdę ogromny. Możecie pobrać np. aplikację w formie gry, gdzie codziennie musicie wykonać kilka poleceń związanych z językiem angielskim, aby przejść na kolejny poziom. 

#CZYTAJ ANGIELSKIE BLOGI I STRONY

Sama dużo angielskich zwrotów i słówek przyswoiłam czytając blogi i strony prowadzone w języku angielskim. Mam kilka ulubionych blogów, które są pisane w tym języku i chcąc zrozumieć ich treść muszę na bieżąco się uczyć. Artykuły na blogach nie są nazbyt długie, więc nie męczy mnie ich czytanie. A to dzięki nim można nauczyć się wielu zwrotów i pełnych zdań do wykorzystania w codziennym życiu.Uczycie się angielskiego? Jakie sposoby na skuteczną naukę stosujecie?


40 komentarzy:

 1. Nie uczę sie obecnie angielskiego, ale gdy chodziłam do szkoły dla mnie niezawodnym sposobem była nauka tuż przed snem. Zabierałam książkę do łóżka i jeszcze sobie wszystko powtarzałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na takie obozy nie jeździłam czy coś. A języka udało mi się nauczyć podczas pobytu a Londynie xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post i jako, że już trochę zapomniałam angielski to skorzystam z twoich rad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. artykuł idealny dla mnie, bo sama się teraz podszkalam z angielskiego :D

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Obsługiwane przez usługę Blogger.