Obóz językowy na Malcie? Skuteczne sposoby na naukę angielskiego

Nauka języków jest bardzo ważna w obecnych czasach. Bez opanowanego (najlepiej do perfekcji) dodatkowego języka ani rusz. Prym wiedzie język angielski, którego uczą dzieci już w przedszkolach. Osobiście jestem zdania, że program nauczania języka obcego, jakim jest dla nas angielski, w polskich szkołach jest nieco nieudolny. Uczymy się go po kilkanaście lat, a i tak jesteśmy ciągle na podstawowym poziomie. Dlatego też ważne jest, aby uczyć się go dodatkowo we własnym zakresie. Rewelacyjnym pomysłem są wszelkiego rodzaju kursy i obozy językowe, zwłaszcza te organizowane za granicą, gdzie język angielski często jest językiem, którym dane społeczeństwo posługuje się na co dzień. Atrakcyjne kursy i obozy językowe oferuje firma Angloville.pl, a szczególnie wartym uwagi zdaje się obóz językowy na Malcie http://angloville.pl/na-malcie/. To piękna i urokliwa wyspa, na której nauka angielskiego będzie przyjemnością. Język angielski jest tam językiem urzędowym, więc będziemy z nim obcować każdego dnia, nie tylko na zajęciach obozowych. Obóz językowy na Malcie to  fajny pomysł zwłaszcza jesienią jako odskocznia od zimnej i deszczowej aury, ponieważ w październiku średnie temperatury powietrza na tej wyspie wynoszą od 17 do 24 stopni. Gdyby czas pozwolił to sama chętnie wybrałabym się na taki obóz językowy. To połączenie przyjemnego z pożytecznym.


W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić kilka sposób na skuteczną naukę angielskiego. Myślę, że przydadzą się one zarówno uczniom i studentom, jak i osobom, które chcą nauczyć się języka na własną rękę. 

#KARTECZKI ZE SŁÓWKAMI

W nauce angielskiego niezwykle istotne są słówka. Im mamy ich większy zasób, tym łatwiej jest nam posługiwać się językiem i tworzyć zdania. Skutecznym sposobem na naukę słówek jest obklejanie różnych przedmiotów karteczkami z ich nazwami po angielsku. Dotyczy to zwłaszcza rzeczy codziennego użytku, z którymi mamy kontakt wielokrotnie w ciągu dnia. Już patrząc na dany przedmiot będziemy kojarzyć jak nazywa się on po angielsku.

#15 MINUT PRZED SNEM

Słyszeliście o tym, że mózg bardzo łatwo przyswaja i zapamiętuje informacje, które dostarczamy mu na około 15 minut przed snem? Sama wielokrotnie próbowałam nauki przed snem i rzeczywiście byłam w stanie w te 15 minut zapamiętać zdecydowanie więcej niż ucząc się dłużej np. popołudniu. Warto ten patent wykorzystać na naukę angielskiego i co wieczór poświęcić kwadrans na przyswojenie nowych słówek czy gramatyki.

#ANGIELSKIE LEKTURY

Kolejny sposób na skuteczną naukę angielskiego to... czytanie książek po angielsku. Nawet jeśli na początku niewiele z nich rozumiemy, to przy pomocy angielskich lektur zaczniemy naprawdę oswajać się z językiem. Na rynku dostępne są specjalne wydania książek, w których na marginesach są tłumaczone na język polski niektóre z angielskich słówek użytych na danej stronie. A pomyślcie sobie jaka będzie satysfakcja z pierwszej przeczytanej po angielsku książki - nawet jeśli nie zrozumiecie w pełni jej treści.

#APLIKACJE NA SMARTFONY I TABLETY

Jeśli macie problem z systematycznością nauki to wykorzystajcie aplikacje na smartfony i tablety, które przypomną o codziennej nauce. Nie będę wymieniać konkretnych, bo wybór jest naprawdę ogromny. Możecie pobrać np. aplikację w formie gry, gdzie codziennie musicie wykonać kilka poleceń związanych z językiem angielskim, aby przejść na kolejny poziom. 

#CZYTAJ ANGIELSKIE BLOGI I STRONY

Sama dużo angielskich zwrotów i słówek przyswoiłam czytając blogi i strony prowadzone w języku angielskim. Mam kilka ulubionych blogów, które są pisane w tym języku i chcąc zrozumieć ich treść muszę na bieżąco się uczyć. Artykuły na blogach nie są nazbyt długie, więc nie męczy mnie ich czytanie. A to dzięki nim można nauczyć się wielu zwrotów i pełnych zdań do wykorzystania w codziennym życiu.Uczycie się angielskiego? Jakie sposoby na skuteczną naukę stosujecie?


Komentarze

 1. Nie uczę sie obecnie angielskiego, ale gdy chodziłam do szkoły dla mnie niezawodnym sposobem była nauka tuż przed snem. Zabierałam książkę do łóżka i jeszcze sobie wszystko powtarzałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na takie obozy nie jeździłam czy coś. A języka udało mi się nauczyć podczas pobytu a Londynie xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy post i jako, że już trochę zapomniałam angielski to skorzystam z twoich rad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. artykuł idealny dla mnie, bo sama się teraz podszkalam z angielskiego :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.