Rozwój osobisty i zawodowy - przegląd ciekawych szkoleń


Wielkimi krokami zbliża się koniec roku. Każdy z nas planuje powoli swoje cele noworoczne. Wśród nich często znajdują się te dotyczące rozwoju osobistego oraz zawodowego. Inwestowanie w siebie, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności to coś czego niewątpliwie pragniemy. Wybierając się na szkolenie dobrze jest zaplanować też w jaki sposób spędzić czas wolny. W końcu to odpowiednia dawka i forma odpoczynku pomaga nam przygotowywać pamięć do nowych wyzwań. Jeśli chodzi o miasto, w którym można odbyć różnego rodzaju szkolenia Warszawa sprawdzi się idealnie.

Wystarczy spojrzeć na ofertę firmy Szkolenia Semper. W kalendarium szkoleń znajduje się sporo interesujących propozycji odbywających się w Warszawie. Przebywając w stolicy można przy okazji szkolenia zwiedzić ciekawe miejsca czy zrobić zakupy w sklepach, które zlokalizowane są tylko w Warszawie. 

Udział w szkoleniach oferowanych przez firmę Szkolenia Semper można wziąć również w innych miastach: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy nawet Zakopanem. Pełną ofertę szkoleń oraz kalendarium możecie znaleźć na stronie firmy. Dla mnie szczególnie ciekawe i przydatne wydają się:

 • Obsługa Klienta w Administracji Publicznej - profesjonalne warsztaty i ćwiczenia radzenia sobie w kłopotliwych sytuacjach występujących w praktyce urzędniczej. Obsługa osób w urzędach wbrew pozorom nie jest taka łatwa i przyjemna jakby się wydawało. Trzeba mieć odpowiednie podejście i wiedzę, bo wśród klientów urzędów znajdują się naprawdę różni ludzie. Szkolenie o takiej tematyce to świetna sprawa dla pracowników administracji publicznej.

 • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne w praktyce. 2-dniowe szkolenie kreowania własnego wizerunku i profesjonalnego budowania relacji z audytorium (ćwiczenia przy pomocy mikrofonu i kamery video). To szkolenie nie jest ukierunkowane do konkretnego zawodu i tak naprawdę to dobra propozycja dla każdego. Umiejętność odpowiedniej prezentacji i budowania swojego wizerunku to must have w dzisiejszych czasach.

 • Profesjonalna Obsługa Klienta w praktyce. Interdyscyplinarne warsztaty pozwalające na udoskonalenie standardów obsługi klienta w organizacji. Naucz się jak budować trwałe relacje z Klientem! Kolejne szkolenie nienastawione na konkretną branżę. Teraz niemalże wszędzie napotykamy się na relację usługodawca - klient. Dobrze poznać standardy obsługi i wiedzieć jak postępować z klientem, aby czuł się istotny i obsłużony na wysokim poziomie.

 • Efektywne negocjacje i skuteczne budowanie relacji zawodowych. 2-dniowe inspirujące warsztaty praktyczne. Sama jakiś czas temu uczyłam się technik negocjacji, jednak było to w ramach przedmiotu na studiach. To bardzo ciekawy obszar, a wiedza z tego zakresu jest niezwykle przydatna - zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

 • Komunikacja interpersonalna w pracy zawodowej - 2-dniowe warsztaty praktyczne pozwalające na zwiększenie skuteczności rozwiązywania konfliktów i osiągania celów własnych i organizacji. - To też mogę polecić z doświadczenia (kolejny przedmiot na studiach, który miałam). Umiejętność dobrego i skutecznego komunikowania się przydaje się w każdej pracy. Dotyczy to nie tylko kontaktów z kontrahentami, ale także ze współpracownikami i kierownictwem.

To tylko kilka propozycji ciekawych szkoleń firmy Szkolenia Semper. Do wyboru jest ich znacznie więcej, czy to takich interdyscyplinarnych czy zaadresowanych do konkretnych profesji. Nadchodzący nowy rok to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności korzystając ze szkoleń.

 

Czy uważacie, że warto się szkolić? Zamierzacie wziąć udział w jakimś szkoleniu w najbliższym czasie albo macie takie za sobą?
Komentarze

 1. Inwestycja w swój własny rozwój zawsze się opłaca, prędzej czy później. Bardzo ciekawe tematy szkoleń wybrałaś do wpisu. Przydałby mi się udział w tym drugim o autoprezentacji, wystąpienia publiczne zawsze mnie stresują...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sama nigdy nie brałam udziału w szkoleniach ale myślę że inwestycja w siebie zawsze się opłaca. Jest tyle opcji do wyboru, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szkolenia jeżdżę, a raczej jeździłam naprawę rzadko, ale dziś wiem, że przydałoby mi się to, więc postaram się skorzystać z Twoich propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. rozwój osobisty zazwyczaj przekłąda się na rozwój zawodowy dlatego też uwazam to za bardzo istotną rzecz i takie szkolenia to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 5. chciałabym uczestniczyć w jakiś szkoleniach / dodatkowych zajeciach, ale ciezko mi jak siedze sama z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na razie nie korzystam z takich szkoleń, ale może kiedyś się skuszę. Tylko muszę poczekać, aż podrosną dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Obecnie nie planuje takich szkoleń, ale na pewno nie będę się przed nimi bronić! To ważne i warto korzystać robiąc coś dla siebie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkolenia są bardzo ważne, ponieważ zyskujemy dzięki nim nowe umiejętność i wiedzę, którą możemy wykorzystać później. Ja chętnie wzięłabym udział w tym pierwszym.

  OdpowiedzUsuń
 9. ja byłam na olbrzymiej ilości szkoleń, głównie kardy, płace prawo pracy, rachunkowość. mam umysł humanistyczny dlatego ciężko do niego wtłoczyć cyferki i jakieś wyliczenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam że warto w siebie inwestować. Jak skończyłam 22 lata to miałam za sobą już 8 szkoleń i bardzo ułatwiło mi to znalezienie dobrej pracy. Dziś, kiedy mam 31 lat mam tych szkoleń koło 15 i zupełnie inaczej człowiek jest dostrzegany poprzez pracodawcę, a jeśli robi się szkolenia w kierunku jakim się podąża - znacznie ułatwia to nam pracę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkolenia to genialna sprawa, szczególnie w tematach które nas interesują! Ja regularnie chodzę na pokazy i szkolenia paznokciowe. Wiedza to jedna sprawa, ale druga strona medalu to ludzie! Ile ja genialnych osób poznałam w tych miejscach, o podobnych zainteresowaniach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę , że z chęcią wybrałbym któreś ze szkoleń dla siebie . Bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na pewno warto się szkolić. Ja mam daleko do jakiegoś większego miasta gdzie odbywają się szkolenia, a tym bardziej do Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj ja to nie lubie wystepowac publicznie, a nie raz musialam przed 300 osobami stanac i byc tlumaczem szefa. Stres ogromny. I w tym zakresie cos musialabym sie przeszkolic. Tylko nie wiem, czy szkolenie by cokolwiek pomoglo.

  OdpowiedzUsuń
 15. Przedstawiłaś bardzo ciekawe propozycje szkoleń. Pracuję w administracji publicznej a nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Prawidłowa komunikacja i przekazanie informacji to klucz do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ostatnie szkolenie mogłoby być bardzo interesujące! Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 17. Zawsze warto się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje :)Ja przeważnie korzystam ze szkoleń pod kątem stylizacji paznokci, lub wizażu :)Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kurs prezentacji wydaje się ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 19. Rozwój osobisty w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny :) ciekawy post

  OdpowiedzUsuń
 20. szkolenie siebie to świetna opcja, inwestowanie w siebie opłaca się.

  OdpowiedzUsuń
 21. Samorozwój to podstawa, a różnego rodzaju szkolenia stanowią jego część. Sama nie byłam w zasadzie na żadnym, ale jeżeli znalazłabym coś ciekawego - nie pogardzę :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Takie szkolenia to fajna sprawa, ja obecnie chciałabym skorzystać z takiego odnośnie autoprezentacji :) Niby wiem co i jak, ale brakuje mi trochę wsparcia w tym temacie

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja bardzo lubię wszelkie szkolenia udoskalajace

  OdpowiedzUsuń
 24. Uważam że szkolenia są bardzo przydatne i warto z nich korzystac :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 25. Powinniśmy inwestować w siebie i swój rozwój :) Ja sama jak dorosnę mam zamiar uczestniczyć w takich szkoleniach :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jestem jak najbardziej ZA szkoleniami, warto inwestować w rozwój swojej osoby, napewno w przyszłości wyjdzie nam to na dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Warto się szkolić, ja w najbliższym czasie planuję tylko jedno szkolenie. Będzie to szkolenie z kwasu hialuronowego, wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust. Już nie mogę się doczekać kiedy poszerzę swoje umiejętności kosmetologiczne! ;>

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja uważam, że w szkolenia zawsze warto inwestować ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Również uważam, że warto się szkolić, to taka inwestycja w siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Rozwój osobisty to bardzo ważna sprawa, sama znalazłam właśnie propozycje szkolenia, które mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 31. Muszę poszukać takich szkoleń bliżej siebie xd jest to naprawdę wspaniała opcja xd

  OdpowiedzUsuń
 32. Zawsze warto brac udział w takich szkoleniach ponieważ inwestujemy tym samym w swój rozwój. Uczyc sie trzeba cale zycie, a w obecnych czasach ciągle musimy podnosić kwalifikacje.

  OdpowiedzUsuń
 33. Gdy jeszcze pracowałam zawodowo, to bardzo często brałam udział w szkoleniach. Uważam że warto sie rozwijać i poszerzać wiedzę

  OdpowiedzUsuń
 34. Uważam, że warto się szkolić i doskonalić w każdym calu. Dlatego też jeżeli mam taką możliwość staram się uczęszczać na interesujące mnie kursy i zdobywać nowe doświadczenie i dzielić się wiedza z innymi.

  OdpowiedzUsuń
 35. Szkolenia tego typu mam sponsorowane przez pracodawcę więc sama ich nie poszukuję. Wydaje ni się, że tematyka tych szkoleń jest stricte dopasowana do konkretnych branż i nie ma sensu robić ich na 'zapas'.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.