3 kroki do udanej sprzedaży rzeczy w Internecie

Zajmujesz się tworzeniem rękodzieła. Twoja szafa pęka w szwach i chcesz sprzedać trochę rzeczy, żeby zrobić miejsce na nowe. Stwierdzasz, że Internet to dobre miejsce na wystawienie ogłoszenia sprzedażowego. Robisz zdjęcie, wrzucasz do sieci i... nic się nie dzieje. Kupujący nie walą drzwiami i oknami, a jedyne co wali to Twoje serce z obawy pod tytułem "przecież to jest takie fajne, czemu nikt tego nie chce". Nikt nie chce? Chce, tylko być może jeszcze o tym nie wie, bo Twoje ogłoszenie nie jest atrakcyjne z względów technicznych lub nie trafia do odpowiedniej grupy odbiorców. Oto kilka porad, które pomogą wypromować i sprzedać produkt z Twojej oferty. Takich rad można wymienić znacznie więcej, ale ograniczyłam się do trzech, moim zdaniem najważniejszych. 


1. KOLOR MA MOC

Trzeba wiedzieć, że to jakie kolory dobieramy do naszych działań marketingowych ma ogromne znacznie. Kolory mówią więcej niż nam się wydaje: sprawiają, że postrzegamy daną rzecz tak a nie inaczej, wywołują emocje, skojarzenia, wspomnienia. Przemyślane dopasowanie kolorów to połowa sukcesu. Odsyłam tutaj do wpisu Pauli z bloga OneLittleSmile: https://onelittlesmile.pl/2018/06/idealne-kolory-dla-twojej-marki.html

2. WYNALAZEK MATKĄ POTRZEBY

Są różne strategie marketingowe, mniej lub bardziej agresywne. Można, być może trochę pochopnie, stwierdzić, że im bardziej męcząca kampania (obawa przed wyskoczeniem danej reklamy nawet z lodówki) tym tak naprawdę lepsze efekty. Często decydujemy się na zakup reklamowanego produktu, ponieważ mamy go już dość i chcemy się przekonać czy faktycznie jest tak wspaniały, jak przedstawiają go w reklamach. Zdarza się, że dokonujemy zakupu produktu, który właściwie wcale nie jest nam do niczego potrzebny. A później? Później zastanawiamy się po co tyle zwlekaliśmy z zakupem, bo przecież to gadżet niezbędny do życia. Tak jest w przypadkach, gdy nawet nieszczególnie niezbędny produkt broni się sam i jest na tyle interesujący, że potrafi utrzymać na sobie uwagę.

3. NIE TO ŁADNE, CO ŁADNE, LECZ TO CO ŁADNIE PODANE

W tym punkcie odniosę się do przykładu reklam w grupach sprzedażowych na Facebooku. Tam sprzedażą jako taką najczęściej zajmują się zwykli ludzie, nie firmy. I niezwykle często robią oni dwa największe błędy. Pierwszy z tych błędów to brak lub niepełny opis sprzedawanego produktu. Ile razy zdarzyło się, że ktoś sprzedając ubranie nawet nie podał jaki ma ono rozmiar. Po drugie, zdjęcia. Ja rozumiem, że ktoś chce szybko sprzedać daną rzecz, robi byle jakie zdjęcie i wrzuca do sieci. Jednak... niedopracowane zdjęcia bardziej odpychają niż zachęcają. Nie trzeba być fotografem z zawodu czy grafikiem, żeby ogarnąć przyzwoity, ładnie doświetlony kadr. Wystarczy światło słoneczne, kawałek miłego w odbiorze tła (może być uniwersalne białe - ściana, blat stołu lub drewniane - podłoga: panele, parkiet) i... czysty, schludny przedmiot, który chcemy sprzedać. Niechlujnie rzucona bluzka, do tego wyglądająca jak wyjęta psu z gardła raczej odrzuca niż zachęca. Ogłoszenia sprzedażowe też wymagają działań marketingowych, bo inaczej szybko mogą zaplątać się w gąszczu ogłoszeń tego samego rodzaju, którymi naszpikowany jest Internet.

Planując działania marketingowe, warto wziąć pod uwagę skorzystanie usług profesjonalnej agencji reklamowej aplanmedia.pl, która zajmie się wszystkim od A do Z. Fachowe podejście, poparte wiedzą i doświadczeniem daje nam pewność, że kampania przyniesie oczekiwane rezultaty. Agencja Aplan Media przeprowadziła już mnóstwo kampanii marketingowych i wizerunkowych dla wielu firm i instytucji w całym kraju.


Komentarze

 1. bardzo mądrze napisane szczególnie "WYNALAZEK MATKĄ POTRZEBY" różne rzeczy udało mi się już sprzedać przez internet, takie, z których nie korzystałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mając firmę, w której sprzedawałam biżuterię bardzo ważne były fotografie, wiec czasami siedzialam nad nimi wiele godzin, aż jakieś mi się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre zdjęcia to klucz do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 4. z tymi zdjęciami to chyba najwazniejsze, czasem dobre zdjęcie samo sprzeda dana rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację właściwa agencja marketingowa jest pierwszym krokiem do sukcesu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak fotografie to ważny aspekt w wielu dziedzinach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Osobiście nie sprzedaje nic przez internet, ale często kupuję i rzeczywiście często zdjęcia mnie zniechęcają

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi udało się kilka razy coś sprzedać przez internet :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe porady. Podsunę koleżance ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeważnie ludzie są wzrokowcami, dlatego ładne zdjęcia przyciągają wzrok, a to już połowa sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy wpis. Sprzedaję w internecie i wiem, że dobre zdjęcia i opis to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj tak, zdjęcie i pokazanie przedmiotu dużo daje :) Sama po sobie widzę, że jeśli gdzieś coś jest byle jak rzucone, to zwykle przewijam ogłoszenie dalej.

  OdpowiedzUsuń
 13. zdjęcia zawsze dużo maja do powiedzenia przy finalizacji zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 14. tak, idealne foto to wielki sukces

  OdpowiedzUsuń
 15. Moja znajoma ma sklep z biżuterią ale zdjęcia ma na stronie okropne - od 2 lat sprzedała tylko jedną parę kolczyków. Więc coś jest na rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdjęcia to połowa sukcesu!

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się z wszystkimi tymi punktami i sama się nieco przyłapuję na łapaniu się na ładne zdjęcia ;) Ja mało sprzedaję rzeczy, bo ostatnio jakoś udaje mi się robić przemyślane zakupy ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. I ja się zgodzę z tym, że dobre zdjęcia to połowa sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja się zbieram do wystawienia ubrań na Vinted i czekam na dobre światło w ciągu dnia, bo nie mam tak dobrych lamp, żeby zrobić zdjęcia bez słoneczka za oknem.

  OdpowiedzUsuń
 20. Samą prawdę ujęłaś w tym wpisie a opis : NIE TO ŁADNE, CO ŁADNE, LECZ TO CO ŁADNIE PODANE jest mega prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Oj tak, zdjęcia są bardzo ważne, czasem nie tylko pomagają sprzedać, ale też działają w drugą stronę - zachęcają do kupna, nawet jeśli nie jesteśmy do końca przekonani :P Dlatego warto się do nich przyłożyć :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Dużo rzeczy lubię robić sama, ale w takim przypadku na pewno stawiałabym na pomoc agencji. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja niestety mam problem ze sprzedażą w Internecie, więc post jest dla mnie jak najbardziej przydatny. Staram się, ale dalej jakoś kiepsko idzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.