Jak szybko i łatwo zwrócić rzeczy zamawiane przez Internet


Zakupy przez Internet są bardzo wygodne. Nie musimy wychodzić z domu, możemy w spokoju przejrzeć asortyment sklepu, a zamówienie dostarczane jest nam do rąk. Niestety robiąc zakupy online częściej bywamy niezadowoleni z zamówionych rzeczy i chcemy zwrócić je do sklepu.


Część sklepów ma bardzo łatwą procedurę zwrotów, ale nie brakuje też takich, w których nie wiemy co i jak. Wtedy z pomocą przychodzi strona zwracam.pl, która ułatwia zwrot zakupionych w sieci towarów. Zwracam.pl posiada pokaźną bazę sklepów, również tych na Allegro. Jeśli danego sklepu nie ma w bazie to możemy go do niej dodać. 

Chcąc zwrócić zamówienie do sklepu internetowego wystarczy wypełnić formularz zwrotu towaru. Podajemy w nim swoje dane, dane zamówienia, wybieramy kuriera i miejsce odbioru przesyłki (z domu, z pracy, w punkcie). Na końcu pokazują się koszty realizacji zwrotu. Po wypełnieniu formularza zostaną wygenerowane dokumenty, które należy wydrukować i załączyć do zwracanej przesyłki. 

Zwracam.pl to przydatne narzędzie, które niezwykle ułatwia dokonanie zwrotu towaru do sklepu internetowego. Ja często rezygnowałam z zakupów online bo obawiałam się, że zamawiane rzeczy okażą się w rzeczywistości nie takie fajne jak na stronie sklepu i będę musiała zaprzątać sobie głowę skomplikowanymi zwrotami. Teraz, gdy trafiłam na stronę Zwracam.pl to wiem, że zwroty mogą być bezproblemowe.


Zdarza Wam się zwracać rzeczy zamawiane przez Internet? Znacie stronę Zwracam.pl?
 

Komentarze

 1. Przyznam szczerze, że bardzo przydatna strona! Sama mam często problem związany ze zwrotem rzeczy kupionych przez aukcje :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja generalnie niektórych rzeczy, jak np. Buty nie lubię zamawiać z Internetu. Co prawda powoli się przekonuje i to właśnie dzięki możliwością zwrotów ☺☺☺


  Dziękuję, chociaż jestem świadoma, że do ideału jeszcze długa droga ☺ skoro planuje zostać stylistką to szkolenia będą podstawa ☺ może ten filmik przekona ją do nowej metody ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatne treści w razie konieczności zwrotu

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się raz zdarzyło oddać coś kupionego przez internet. Dobrze wiedzieć, że jest taka strona.

  OdpowiedzUsuń
 5. chętnie skorzystam z tego serwisu, często gdy coś mi nie odpowiada rozmiarem lub jakością to odsyłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super ! To zawsze ułatwi sprawę. Lubię jak firma ma przesyłkę i zwrot paczkomatem, dla mnie to aktualnie najwygodniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo często robię zakupy przez Internet, tak na prawdę bardzo rzadko pojawiam się w jakiś sklepach stacjonarnych. Musze przyznać, że pierwszy raz spotykam się z tą stroną, ale rozwiązanie jest świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej stronie :) Będę pamiętac na przyszłosc, bo zdarza mi się coś zwrócic przez Internet :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tej strony nie znam osobiście, ale korzystam z czegoś podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdarza mi się i to całkiem często, szczególnie jeżeli kupuję jakieś buty. Ostatnio nawet zwracałam, ale nie przez tę stronkę. Zapamiętam na przyszłość :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam już o tej stronie jednak nie mialam potrzeby z niej korzystać. Może kiedyś ta strona okaze się być mi potrzebna

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam o tej stronie, ale to bardzo fajnie, że o niej piszesz. Teraz już nie będę się martwić o zwrot przesyłki. Bardzo przydatny post!
  Pozdrawiam
  eerie-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Oo nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej strony, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie miałam okazji jeszcze poznać tej strony ale fajnie że dzięki Tobie ją poznałam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie znałam tej strony! musze koniecznie zerknąc dokladnie jak o zrobic ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. ciekawy temat, osttanio coraz więcej zamiawaim rzez neta

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam już na którymś z blogów o tej stronie i jest to bardzo Fajna propozycja dla osób które często robią zakupy w Internecie czyli takich jak ja :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Ooo, nie słyszałam jeszcze o tej stronie, muszę bliżej się jej przyjrzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. O jak będę chciała coś zwrócić to sięgnę po tę stronę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. uwielbiam zakupy przez internet, to dla mnie wygoda

  OdpowiedzUsuń
 21. a raczej nigdy nie zwracam, ucięło mi komentarz:):)

  OdpowiedzUsuń
 22. Fajnie, że jest taka pomocna stronka do zwrotów zakupów internetowych :) Czasem mi się zdarzyło zwrócić zakupioną rzecz. Jak do tej pory nie miałam problemu ze sklepami internetowymi, wbrew pozorom nieraz większe problemy stwarzają sklepy stacjonarne, a przynajmniej mnie to spotkało.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeszcze nie znam tej strony, ale może się przydać ;)czasem zdarza mi się może nie zwrócić, ale wymienić towar i jeszcze nie miałam z tym problemu :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Często zamawiać coś z allegro i później przychodzi jakiś niewypał i warto by było zwrócić. Już wiem jaka stronka mi pomoże! Dziękuję!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Stronki nie znam, ale przeważnie i tak sprzedający oferują zwrot zamówionych rzeczy :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Stronę zapisuje, bardzo przydatny post.

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie znam tej strony, bo nie zwracam rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Zapisuję sobie tą stronę ! świetny wpis, na pewno mi się przyda, bo często zamawiam przez internet :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.