Śledzenie przesyłek - dwie przydatne strony internetowe

Lubicie robić zakupy online? Ja bardzo. Na co dzień łatwiej i szybciej jest mi poprzeglądać asortyment ulubionych sklepów w sieci niż stacjonarnie. Nie ograniczam się tylko do polskich, lecz często zamawiam też z zagranicznych sklepów. W tym wpisie chciałabym przedstawić Wam dwie przydatne strony internetowe umożliwiające śledzenie przesyłek międzynarodowych.


ŚLEDZENIE PRZESYŁEK


Przesyłki z zamówieniami zza granicy zazwyczaj przychodzą do nas za pośrednictwem Poczty Polskiej. Wiele sklepów internetowych oferuje bezpłatną międzynarodową wysyłkę pocztą, więc chętnie korzystamy z takiej oferty. Jeśli wysyłka odbywa się listem poleconym bądź paczką to praktycznie od samego początku możemy śledzić trasę przesyłki. Wtedy kod przesyłki wpisujemy w monitoringu przesyłek Poczty Polskiej i sprawdzamy, gdzie aktualnie znajduje się nasza przesyłka. Jednak nie zawsze zamówienia wysyłane są w ten sposób. Bardzo często sklepy internetowe czy sprzedawcy np. na Aliexpress korzystają z innych firm pocztowych i wtedy nie ma możliwości śledzenia paczek na stronie Poczty Polskiej. Zdarza się, że nie wiemy kto obsługuje i dostarcza do Polski naszą przesyłkę i mamy tylko podany numer do śledzenia. W takim wypadku można skorzystać ze stron, które pozwalają na śledzenie przesyłek międzynarodowych różnych firm pocztowych i kurierskich. Takie strony to www.tracktry.com i www.ordertracking.com. Wystarczy wejść na wybraną stronę i wpisać numer przesyłki.

TRACKTRY


Po wejściu na stronę TRACKTRY od razu u góry pojawia nam się wyszukiwarka, do której wpisujemy numer przesyłki. Jeśli wiemy jaka firma obsługuje naszą paczkę to możemy ją wybrać z listy, a jeśli nie to zaznaczamy opcję "auto detect", pozwalającą na rozpoznanie firmy kurierskiej po numerze śledzenia. Co więcej, na stronie TRACKTRY możemy zdobyć też przydatne informacje o różnych firmach pocztowych i kurierskich. Klikając na zakładkę "Couriers" i wybierając daną firmę otwiera się strona ze szczegółami o niej. Dla przykładu: Poczta Polska www.tracktry.com/couriers/poczta-polska. Mamy krótki opis na temat tej poczty, dane kontaktowe i informacje o sposobach nadawania paczek. Można tam też poczytać opinie klientów (akurat o Poczcie Polskiej nie ma zbyt dużo) czy napisać własną.

ORDERTRACKING


Wchodząc na tą stronę i porównując ją z poprzednią wydaje się być mniej rozbudowana. Jednak wbrew pozorom zawiera jeszcze więcej informacji o poszczególnych firmach pocztowych i kurierskich. Podobnie wchodzimy w zakładkę "Couriers", aby dowiedzieć się więcej o wybranych firmach np. Poczcie Polskiej www.ordertracking.com/couriers/poczta-polska. Na stronie głównej znajduje się wyszukiwarka, w którą wpisujemy kody śledzenia przesyłek. Tu możemy zrobić to hurtem, bo jednorazowo można podać więcej niż jeden kod. Tak jak w przypadku TRACKTRY jest możliwość wybrania konkretnej firmy, która transportuje naszą paczkę lub automatycznego wyszukania. 


Jestem ciekawa, czy znacie którąś z tych stron. Koniecznie dajcie też znać czy w ogóle korzystacie z opcji śledzenia przesyłek międzynarodowych. Być może po prostu czekacie na kuriera lub listonosza? :)


Komentarze

 1. Bardzo ciekawe i przydatne porady :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam Tracktry. Przeważnie śledzę swoje przesyłki, wolę widzieć kiedy mogę się jej spodziewać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz więcej robię zakupów przez internet. Tych stron nie znam. Przeważnie dostaję linka do śledzenia na maila, albo sms.

  OdpowiedzUsuń
 4. O kochana trafilas w punkt, wlasnie szukam swojej przesylki wiec skorzystam z tych stron :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje paczki przeważnie są śledzone od razu - przez firmę kurierską :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.