Pakowanie prezentów świątecznych - inspiracje

W dzisiejszym wpisie przygotowałam zbiór inspiracji dotyczących pakowania prezentów świątecznych. Postanowiłam podzielić inspiracje według kolorów papierów do pakowania. Mam nadzieję, że to dodatkowo pobudzi Waszą kreatywność i wpadniecie na kolejne pomysły oryginalnego pakowania prezentów z użyciem takich papierów.
Uniwersalny szary papier


Ten kolor papieru do pakowania daje ogromne możliwości w pakowaniu prezentów. Można wykorzystać go na różne sposoby, w przeróżnych aranżacjach. Dobrze komponuje się ze wszystkimi kolorami. W sklepach dostępny jest szary papier gładki, bez żadnych wzorów oraz w wersjach ozdobnych w świąteczne motywy np. gwiazdki, choinki i renifery. Można go kupić np. w Pepco w cenie 1,99 zł za rolkę o wymiarach 300 x 70 cm (wersja gładka). Prezenty w czerni


Osobiście nie spotkałam się w żadnym sklepie z czarnym papierem do pakowania prezentów w formie rolki w gładkiej wersji. W sklepie TEDi widziałam jedynie wersję urozmaiconą - z tego co pamiętam to była ona w gwiazdki. Jednak do pakowania prezentów można wykorzystać czarny brystol, czarną bibułę czy czarne kartki z kolorowego bloku rysunkowego. Prezenty opakowane w czarny papier można ciekawie ozdobić markerami. Złoty, srebrny czy biały pisak pomogą stworzyć oryginalne wzory na gładkim papierze.Białe święta


Minimalistom i miłośnikom bieli na pewno spodoba się wykorzystanie białego papieru do pakowania prezentów. Tutaj również można użyć brystolu, bibuły czy bloku rysunkowego (albo papieru ksero). Zapakowane w biały papier prezenty będą wspaniale wyglądały pod zielonymi gałązkami choinki. Pakując prezent w biały papier trzeba jednak pamiętać, żeby unikać przesuwania go po podłodze, bo może się zabrudzić.


Dajcie znać czy podobają Wam się tak zapakowane prezenty. A może jesteście zwolennikami kolorowych, zdobionych papierów do pakowania?


Komentarze

 1. Mi się wszystkie inspiracje podobają ♥ ale te misie i renifery na szarym papierze są super cute!  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze trzy (?) lata temu robiłam podobne renifery i wszyscy się zachwycali :D

   Usuń
 2. Chodza mi po glowie w tym roku czarne opakowania, w poprzednim byly naturalne z bialymi wycinankami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarne opakowania są nietypowe, a bardzo fajnie wyglądają pod choinką :)

   Usuń
 3. Zawsze mam problemy z pakowaniem prezentów, więc wszelkie inspiracje są mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie bardzo ładnie wyglądają. Bardzo lubię pakowane w szary papier, bo wtedy wyglądają tak sielsko i świątecznie :) w tym roku właśnie tak pakowałam prezenty :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.