Drewniany domek dla lalek to świetny pomysł na prezent z okazji Mikołajek


 
Gdy nadchodzi okres okołoświąteczny, czas na rozejrzenie się za prezentami – nie tylko tymi z okazji Bożego Narodzenia, ale również mikołajkowymi. Zastanawiasz się, jaki podarunek wybrać dla najmłodszych? Domek dla lalek drewniany to znakomity pomysł.

Najlepsze zabawki nigdy się nie starzeją, służąc kolejnym pokoleniom. Ich uniwersalność pozwala na równie udaną zabawę obu płcią i mogą być wykorzystywane zarówno indywidualnie, jak i w grupie. A do tego – oczywiście uczą poprzez zabawę, kształtując różne kompetencje. No dobrze – ale czy taka zabawka idealna w ogóle istnieje? Owszem – i to od bardzo dawna. Mowa o domku dla lalek, którym dzieci bawią się w zasadzie od tysięcy lat.

Wybór domku dla lalek będzie dobrym pomysłem z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze – jest to podarunek, który ucieszy zarówno malucha, jak i jego opiekunów. Wszystko ze względu na walory edukacyjne takiej zabawki. Domek dla lalek kształtuje umiejętności pracy w grupie, jak i kompetencje indywidualne, dzięki czemu oddziałuje na rozwój dziecka w bardzo kompleksowy sposób.

Jeśli szukasz ciekawych modeli domków dla dziecka, które powstały w zgodzie ze środowiskiem, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie oferty sklepów online z zabawkami ekologicznymi np. Dollo oferujące drewniane domki dla lalek. Znajdziesz tam domki drewniane w różnych wariantach gabarytowych, z mebelkami lub bez.
 


Domek dla lalek drewniany – jakie kompetencje indywidualne rozwija?


Do kompetencji indywidualnych, które może rozwinąć zabawa domkiem dla lalek, należy przede wszystkim kreatywność. Domek to zabawka, która, mówiąc kolokwialnie, ,,nie podaje wszystkiego na tacy”, jak na przykład wirtualne gry. Aby bawić się z jej wykorzystaniem, maluch musi użyć wyobraźni, konstruując historie. To właśnie one są bazą tego rodzaju zabawy.

Domek dla lalek może również pomóc w rozwoju wyobraźni przestrzennej. Rozwija też poczucie estetyki. Model drewniany to dobry wybór również z tego względu. Otaczając malucha od najmłodszych lat starannie wykonanymi przedmiotami z wysokiej jakości materiałów, można ukierunkować jego rozwój w tym zakresie.
 


Domek dla lalek drewniany – w jakich aspektach wspiera rozwój dziecka?


Oprócz kompetencji indywidualnych domek dla lalek wspiera malucha również w rozwoju umiejętności związanych ze współpracą grupie. Pomaga między innymi w nauce negocjacji i asertywności.

Domek dla lalek wykształca również w dzieciach poczucie porządku, co jest szczególnie ważne w pierwszych latach życia, gdy maluch dopiero się kształtuje.Domek dla lalek drewniany z mebelkami – dlaczego to idealny prezent?


W przypadku kupna domku dla lalek wykonanego z drewna podarowujesz dziecku akcesorium na lata, które dzięki swojej trwałości może służyć kolejnym pokoleniom. Można też stale rozbudowywać zestaw jego mebelków i wyposażenia, zamiast kupować kolejne prezenty, które mogą okazać się nietrafione. Dokupienie kolejnych elementów do zestawu z pewnością ucieszy malucha.

Wybór domku dla lalek drewnianego – dużego czy małego – to dobre rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze, drewno jest materiałem o znacznie większej trwałości niż na przykład plastik. Ponadto, jest bezpieczniejsze z uwagi na mniejsze ryzyko przypadkowego odłamania i połknięcia elementów przez dziecko czy też skaleczenia się. I wreszcie – kwestia ekologiczna; drewniane zabawki są po prostu przyjaźniejsze dla środowiska ze względu na swoją biodegradowalność, krótszy okres rozkładu i mniejsze straty dla Planety w procesie produkcyjnym. 
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.