Jak zapobiec rozstępom w ciąży?

Czy da się i jeśli tak, to jak zapobiec rozstępom w ciąży? W tym temacie można spotkać się z różnymi opiniami. Jedni twierdzą, że można uniknąć rozstępów w ciąży, a inni są zdania, że wszystko zależy od genów. Prawda leży gdzieś po środku, ale nie ulega wątpliwości, że są sposoby żeby zminimalizować ryzyko powstania rozstępów w ciąży. O nich w dzisiejszym wpisie, zapraszam do poczytania.1. Pij odpowiednią ilość wody każdego dnia

 

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest nawadnianie organizmu poprzez picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie. Wielu osobom jest ciężko wypić taką ilość w ciągu dnia lub po prostu zapominają o regularnym piciu wody. Warto się do tego zmobilizować, bo dobrze nawodniony organizm będzie sprawnie funkcjonował zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz - tu mam na myśli skórę. Pijąc odpowiednią ilość wody zapewnimy skórze dogłębne nawilżenie, dzięki czemu będzie jędrna i elastyczna, a przez to mniej podatna na rozstępy.


2. Dbaj o skórę

 

Kolejny element to nawilżanie skóry przy pomocy kosmetyków. Warto skupić się nie tylko na brzuchu, ale także na piersiach. To dwa newralgiczne miejsca, na których mogą pojawić się rozstępy. Najlepiej sięgać po kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży, które są przebadane i bezpieczne. Zawierają też specjalnie opracowane kompleksy mające za zadanie jak najskuteczniej działać na skórę. W przypadku stosowania kosmetyków, które należy wmasowywać w skórę brzucha, dobrze jest najpierw skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę żeby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.


3. Bądź systematyczna!

 

Ostatni punkt to takie podsumowanie dwóch wcześniejszych. Bardzo często kobiety narzekają, że piły wodę, używały kosmetyków przeciw rozstępom, a i tak nic to nie dało. W takich przypadkach najczęściej okazuje się, że owszem robiły tak, ale to działanie było "jak mi się przypomni". Wtedy trudno spodziewać się dobrych efektów - systematyczność jest kluczem do sukcesu i pięknej, gładkiej skóry po porodzie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że brzuch nie będzie idealny od razu po porodzie, a dbania o skórę brzucha nie kończymy wraz z przyjściem dziecka na świat. Brzuch musi się zregenerować, dojść do siebie i warto ten proces wspierać. W końcu to właśnie po porodzie mamy nadmiar skóry na brzuchu. Taką skórę tym bardziej trzeba nawilżać i pamiętać od nawadnianiu od środka (zwłaszcza karmiąc piersią, kiedy to organizm potrzebuje sporej dawki płynów!), bo im bardziej jędrna będzie, tym łatwiej będzie jej wrócić do dawnego stanu.Komentarze

  1. Picie wody ma duże znaczenie, kosmetyki są wsparciem ważnym

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydatny post przyszłym mamom :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że czasem geny też mają znaczenie. Choć u mnie na razie na brzuchu bez rozstępów, tak na pośladkach są większe - a stosuję się do tych rad :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.