Jak wybrać wyjątkowe miejsce na wesele? Przydatne rady

 


Organizacja wesela niewątpliwie jest bardzo przyjemnym, ale i stresującym przedsięwzięciem. Jak pokazują badania, przyszłym małżonkom wiele trudności sprawia zwłaszcza wybór adresu zabawy. Wyjątkowe miejsca na wesela na szczęście istnieją, pozostaje jedynie kwestia podjęcia decyzji, co dla państwa młodych stanowi priorytet. Warto zwrócić szczególną uwagę właśnie na ten aspekt, gdyż to najczęściej znaczny wydatek w budżecie wydarzenia i konieczność podpisania rozbudowanej umowy. Czym kierować się przy wyborze sali weselnej? 


1. Wyjątkowe miejsca na wesele - na co zwracać uwagę?

2. Zabawa a noclegi dla gości weselnych

3. Umowa a organizacja ślubu i przyjęcia weselnego

 

Nieco prościej jest w przypadku korzystania z usług wedding plannera. Najczęściej osoba odpowiedzialna za organizację wesela, a często także i pomoc w organizacji ślubu, dysponuje własną listą wartych uwagi miejsc. Dowiedz się więcej na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/.

 

Wyjątkowe miejsca na wesele - na co zwracać uwagę?

Czym kierować się, wybierając wyjątkowe miejsce na dzień ślubu? W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad dominującym stylem ceremonii ślubnej: jaki będzie motyw przewodni wesela, jak wyglądać będzie tort weselny i jaką suknię ślubną i bukiet ślubny wybierze panna młoda. O przykładowych kreacjach i o tym, na czym bazować powinien wybór sukni ślubnej, więcej przeczytasz na: https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/. Niektóre sale są na tyle neutralne, że odpowiednie dekoracje pozwolą dopasować je do każdego marzenia, jednak czasami miejsce ślubu i wesela narzuca styl.

Przykłady? Jeśli preferencje młodej pary zakładają styl glamour, sprawdzi się pałacyk lub hotel w barokowym stylu. Z kolei z inspiracjami boho współgra towarzystwo lasu i drewniany wystrój, a klimat rustykalny odtworzy stodoła. Przemyśl wybór motywu przewodniego wesela.

 

Zabawa a noclegi dla gości weselnych

Jeśli wśród waszych gości są osoby z daleka, warto zaplanować dla nich nocleg. Nie każde miejsce ma taką możliwość. Jeśli nocowanie zaplanowane jest gdzie indziej, koniecznie trzeba zamieścić taką informację w treści zaproszeń ślubnych i ewentualnie zapewnić transport. W każdym przypadku konieczna jest lista gości stworzona z uwzględnieniem liczby gości, którzy potrzebują miejsc noclegowych.

 

Umowa a organizacja ślubu i przyjęcia weselnego

W trakcie organizacji wesela warto pamiętać także o umowie. To ona chroni obie strony w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Zwróć uwagę na dodatkowe koszty, z jakimi wiąże się na przykład menu weselne, przedłużenie zabawy, wieczór panieński lub poprawiny czy dekorowanie sali w przeddzień ślubu.

 

* materiał zewnętrzny *

Komentarze

  1. Raczej mi się to nie przyda, córkom też nie. Wola wydać te pieniądze na co innego :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przyznać, że organizacja wesela to bardzo stresujące przedsięwzięcie i lepiej powierzyć go profesjonalistom.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomocny post dla par planujących wesele :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.