Czy lasery do usuwania owłosienia są odpowiednie dla każdego?Rynek nieustannie wzbogacany jest o coraz to nowsze technologie, dzięki którym mamy znacznie więcej możliwości dokonywania zmian we własnym wyglądzie. Problemy z nadmiernym i niechcianym owłosieniem dotykają więcej osób, niż mogłoby się wydawać, a nawet gdy nie wynikają one z problemów hormonalnych, to chcemy się ich pozbyć dla własnego komfortu. Kiedyś stosowano maszynki do golenia, depilatory i wosk co wiązało się z podrażnieniami, bólem i koniecznością powtarzania zabiegów. Dziś – epilacja, czyli laserowa depilacja. Czy na taką przyjemność każdy może sobie pozwolić?

 

Laserowe usuwanie owłosienia – dlaczego warto z niego skorzystać?

Wykorzystywane w salonach kosmetycznych lasery do usuwania owłosienia to jedne z najskuteczniejszych metod umożliwiających trwałe uporanie się z nim. Jak to działa? Podczas używania depilatora laserowego wytwarzane są wiązki światła o odpowiedniej długości, które mają za zadanie zniszczyć komórki macierzyste włosków – w efekcie zaczynają one wypadać. 

Pomimo niezwykłości tego zabiegu, należy mieć na uwadze, że jedna wizyta w salonie nie wystarczy. Włoski, które obserwujemy na własnym ciele, znajdują się w różnych fazach wzrostu i tym samym wypadają w innym czasie, dlatego, aby skutecznie pozbyć się wszystkich cebulek, należy przeprowadzić serię zabiegów. Najczęściej już po 3-4 sesjach osiągnięte rezultaty są naprawdę zadowalające. Przyjęło się, że jeśli po upływie 6 miesięcy od ostatniej wizyty włoski nie odrastają, to takim efektem można się cieszyć co najmniej kilka lat

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania owłosienia?

Decydując się na epilację, należy pamiętać, że tak jak w przypadku szeregu innych zabiegów zawsze można doszukać się jakichś przeciwwskazań. Ich zlekceważenie niesie ze sobą ryzyko powikłań, dlatego z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. Dlatego warto udać się do profesjonalnej firmy, w której nie tylko wyposażenie salonu kosmetycznego będzie najwyższej jakości, ale i kosmetolog wykaże się kwalifikacjami i przeprowadzi dokładny wywiad, aby zweryfikować, czy możesz poddać się zabiegowi. Aby dać Ci już pewien podgląd na to, co decyduje o niemożności przeprowadzenia depilacji laserowej, przygotowaliśmy listę podstawowych przeciwwskazań:

 • ciąża i czas tuż po narodzinach dziecka;
 • infekcje na obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi;
 • świeże blizny w obszarze poddanym depilacji;
 • choroby pęcherzowe skóry;
 • łuszczyca;
 • bielactwo;
 • fotodermatoza;
 • niekontrolowana cukrzyca;
 • skłonności do pojawiania się przebarwień na skórze;
 • padaczka;
 • rozrusznik serca;
 • choroby nowotworowe;
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Pamiętaj, że zatuszowanie informacji dotyczących istniejących przeciwwskazań może odbić się na Twoim zdrowiu lub życiu. Jeśli chcesz wyglądać pięknie, to podjęcie ryzyka z pewnością Ci w tym nie pomoże.

 

* materiał zewnętrzny * 


Komentarze

 1. Świetny i bardzo przydatny post. Łatwo się pisze o zaletach, za to o przeciwwskazaniach nie zawsze czytam. O niektórych nawet nie wiedziałam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.