Lamele - modne i stylowe wykończenie ściany

Lamele są chętnie wykorzystywane w wykańczaniu wnętrz już od kilku lat. Kojarzą się one głównie z elementami drewnianymi. Jednak można postawić też na... betonowe. Lamele ścienne zrobione z betonu architektonicznego prezentują się ciekawie i nowocześnie. Jakie są zalety lameli z tego materiału? Oto kilka z nich.
 
źródło zdjęć: https://www.vhct.pl
 
 

Do wewnątrz i na zewnątrz

Niewątpliwym atutem lameli z betonu architektonicznego jest możliwość montażu ich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Są odporne na zmiany temperatur i warunki pogodowe, a także bardziej wytrzymałe na potencjalne uszkodzenia niż ich drewniane odpowiedniki. Lamele betonowe zaleca się impregnować co 2-3 lata, dzięki czemu będziemy mogli ograniczyć brudzenie się płyt i dodatkowo przedłużyć ich trwałość na wiele lat.


Bogata kolorystyka

Lamele ścienne z betonu architektonicznego dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Pozwala to na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji, perfekcyjnie dopasowanych do konkretnego wnętrza. Mnie bardzo podobają się zwłaszcza te w odcieniach kremowych.


Klasyka czy nowoczesność

Dekoracja ściany w postaci lameli wpasowuje się niemalże w każdy styl wnętrzarski - od klasycznego po nowoczesny. W zależności od wybranej opcji i kolorystyki lameli ściennych betonowych możemy zaaranżować je na przeróżne sposoby. 


Podobają Wam się lamele ścienne? Co wolicie - drewno czy beton architektoniczny?

Komentarze

Zapoznaj się z Polityką prywatności.