Pomysł na wiosenną wycieczkę: Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia

Nadchodzi wiosna i choć pogoda za oknem pozostawia jeszcze wiele do życzenia, to nie ulega wątpliwości że cieplejsze dni już tuż tuż. Wiosenna pora to idealny czas na różnego rodzaju wycieczki i odkrywanie Polski. Mamy w naszym kraju mnóstwo pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Wiosną szczególnie atrakcyjne są te, które pozwalają nam obcować z budzącą się do życia naturą. Wśród takich miejsc na uwagę zasługuje Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia, o którym dzisiaj chciałabym napisać kilka zdań.
 

Ogród malajaponia.pl zlokalizowany jest w miejscowości Przesieka w województwie dolnośląskim w powiecie karkonoskim. Jest to najwyżej położony ogród japoński w Polsce. W bliskim sąsiedztwie mamy góry Karkonosze, o które również warto przy okazji zahaczyć. 

W ogrodzie Siruwia można podziwiać m.in. fantastyczną kolekcję rododendronów liczącą około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach. W połączeniu z rodzimą, karkonoską roślinnością całość prezentuje się imponująco. 

Warta zobaczenia jest też unikatowa kolekcja bonsai skupiona w Art Museum Bonsai w tymże ogrodzie. Niektóre okazy drzewek mają nawet ponad 100 lat i pochodzą z Japonii. Jeśli lubicie bonsai to z pewnością będziecie zachwyceni. 

Ogród Siruwia to nie tylko piękna roślinność. Na miejscu znajduje się także Muzeum "Samuraj - Rycerz dawnej Japonii", w którym wystawiona jest prywatna kolekcja japońskich zbroi - jedna z największych w kraju oraz prawdziwa perełka: liczący ponad osiem wieków miecz Tachi z epoki Kamakura (XII - XIV w.). 

Właściciele ogrodu pomyśleli też o najmłodszych i stworzyli najwyższy park zabaw na Dolnym Śląsku. Znajdziemy w nim aż 10-metrowe zjeżdżalnie oraz ogromną piaskownicę zawierającą 500 ton piasku. Robi wrażenie, prawda? Oczywiście jest też coś stricte japońskiego dla dorosłych - kawiarnia serwująca oryginalną japońską herbatę oraz kawę. 

Przy ogrodzie funkcjonuje też szkółka roślinna, więc można zakupić sobie przepiękne sadzonki do stworzenia w swoim ogrodzie czy na balkonie namiastkę ogrodu japońskiego.


Byliście kiedyś w ogrodzie japońskim? Lubicie takie miejsca?

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.