Niebanalna i szybka dekoracja ścian - naklejki i plakaty

Jest kilka sposobów na niebanalną aranżację ścian w domu. Do wyboru mamy m.in. fototapety, naklejki, plakaty czy obrazy. O fototapetach pisałam już wiele razy, dlatego dziś je pominę. Na zainspirowanie się dekoracjami przy pomocy obrazów przyjdzie czas w przyszłości. Natomiast w tym poście chciałabym skupić się na dwóch pozostałych wymienionych formach ozdób, jakimi są naklejki na ścianę i plakaty. Obydwie formy stają się coraz popularniejsze w dekoracji wnętrz. Nic dziwnego, gdyż można przy ich pomocy osiągnąć spektakularne efekty. Czas więc na trochę inspiracji zdjęciowych w tym temacie.Naklejki na ścianę to doskonały wybór nie tylko do sypialni czy salonu, ale również do innych pomieszczeń. Mnogość wzorów i rozmiarów sprawiają, iż naklejki mają wszechstronne zastosowanie. Można pokusić się o wielkoformatową naklejkę na całą ścianę lub niewielką grafikę do przylepienia np. na kafelkach w łazience. Podczas wakacyjnego wyjazdu nocowałam w willi, w której na klasycznych, białych kafelkach w łazience naklejone były piękne, czerwone maki. Wyglądało to naprawdę cudownie. Naklejki na sciane naprawdę robią robotę.


Alternatywą dla naklejki na sciane może być plakat. Tak jak w przypadku naklejek, tutaj też wybór jest ogromny. Możemy sięgnąć po plakat z ciekawą, abstrakcyjną grafiką, ładnym zdjęciem czy plakat filmowy. Wiele produkcji ma tak intrygujące plakaty filmowe, że mogłyby się zaliczać do dzieł sztuki. Ciężko byłoby mi wybrać tylko jeden plakat filmowy, który mogłabym zawiesić na którejś ze ścian w moim domu.


W pomieszczeniach naklejki sprawdzają się nie tylko na ścianach. Z powodzeniem można przyklejać je także na meble. Istnieją również naklejki na sprzęt elektroniczny - np. naklejki na laptopa. Sama planuję zakup jakiejś naklejki na laptopa, która odświeży jego wygląd i zabezpieczy obudowę przez zarysowaniami. 


Plusem wszelkiego rodzaju naklejek jest to, że przykleja się je o wiele łatwiej i szybciej niż tapety i fototapety. No a plakaty są jeszcze łatwiejsze w mocowaniu.

 

 

 Podobają Wam się ściany ozdobione plakatami lub naklejkami? A może posiadacie takie w swoich domach? Macie swoje ulubione plakaty filmowe, które mogłyby zagościć na Waszych ścianach?
Komentarze

 1. Tyle fajnych inspiracji, że nie wiem co podoba mi się bardziej :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Te ptaszki i cały wystrój na jednym z pierwszych zdjęć to coś, co kocham. <3 Ale mąż mi w życiu nie pozwoli ściany "brudzić". :( :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne! W moim domu z pewnością takie zrobie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta z ptaszkami skradła moje serce ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. pomysłowe, a jak to fajnie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie szukam jakiejś naklejki, po od poniedziałku czeka na mnie remont pokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak niewiele trzeba aby wnętrze było ładne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.