Jakie buty robocze wybrać? Kilka wskazówekW butach roboczych spędza się kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, więc muszą być dobrej jakości, żeby nie cierpiały na tym nasze stopy. Na co warto zwrócić uwagę wybierając buty robocze? Oto kilka wskazówek.


➤ Ciepłe, ale przepuszczające powietrze. W sezonie jesienno-zimowym buty robocze powinny zapewniać ciepło stopom, zwłaszcza, jeśli są używane w nieogrzewanych pomieszczeniach czy na zewnątrz. Jednocześnie muszą przepuszczać powietrze, żeby stopa nie pociła się nadmiernie, bo to może sprzyjać np. powstawaniu grzybicy. Dlatego też warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonana jest cholewka i podeszwa. Zwykle najtańsze modele butów są sztuczne, wręcz plastikowe i po kilku godzinach noszeniach powodują wyraźny dyskomfort. W sezonie wiosenno-letnim można wybrać buty z otworami na bokach (jeśli rodzaj pracy na takie zezwala), aby dopuścić jeszcze więcej powietrza do stopy. Duży wybór butów roboczych jest oferuje firma Alfa i Omega https://aio.com.pl/artykuly-bhp/obuwie-robocze/.


➤ Ochrona stawu skokowego. Jeśli wykonujemy pracę na nierównym terenie lub musimy gdzieś często wchodzić lub schodzić, to dobrze jest postawić na obuwie z wyższą cholewką. Zapewni to ochronę przed bolesnym skręceniem kostki.


➤ Wstawka chroniąca palce. Niezbędna rzecz w butach roboczych to twarda, blaszana wstawka zabezpieczająca palce w razie uderzenia. Przymierzając dany model butów dobrze jest zwrócić uwagę czy na pewno zakrywa całe palce.


➤ Wkładki do butów roboczych. Do obuwia roboczego można dobrać też dodatkowe wkładki, które będą stanowiły amortyzację stóp i odciążały je. Wkładki mogą mieć też właściwości antybakteryjne.* WSPÓŁPRACA *

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.