Przyszła wiosna, przygotuj swój motocykl do sezonu


Wiosna, wiosna, a wraz z nią początek sezonu motocyklowego. Na drogach słychać już dźwięki jednośladów, które zwiastują wiosnę donośniej niż ćwierkające ptaki. Przed wyruszeniem na szosy trzeba dokonać przeglądu i konserwacji motocykla, aby jeździć bezpiecznie. Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę? Oto i one:

FILTRY POWIETRZA I OLEJU

Zanim rozpoczniemy sezon, dobrze jest przyjrzeć się filtrom powietrza i oleju. Te nie są szczególnie kosztowne, a pełnią ważne funkcje w pojeździe. Jeżeli są zabrudzone to warto wydać kilkadziesiąt złotych na nowe. Systematyczne wymienianie zużytych filtrów to kluczowa rzecz. Można je kupić online bez wychodzenia z domu w sklepie akcesoriamotocyklowe.pl. W tym sklepie dostępne są wszelkie rzeczy przydatne fanom dwóch kółek. Rozpoczynając od filtrów aż po różnego rodzaju akcesoria motocyklowe np. kaski.

STAN OPON

Przed pierwszą przejażdżką należy sprawdzić też ciśnienie powietrza w oponach. Dobrze napompowane koła to podstawa bezpiecznej jazdy. Trzeba pamiętać, że opony nie powinny mieć więcej niż 5 lat, ponieważ czasem guma traci swoje właściwości. Oprócz powietrza należy zwrócić uwagę na bieżnik, czy posiada odpowiednią głębokość. Jeśli okaże się, że jest mniejszy niż 1,6 mm to zgodnie z prawem należy wymienić oponę.

OŚWIETLENIE

Aby być bezpiecznym na drodze nie można zapominać o regularnym kontrolowaniu oświetlenia motocykla. Sprawdzenie żarówek nie jest skomplikowaną czynnością i nikt nie powinien mieć z tym problemów. Jeśli sami nie potrafimy wymienić przepalonych żarówek to oczywiście może się zająć tym mechanik. Z doświadczenia wiem, że taka usługa nie jest droga. 


Te trzy rzeczy to bardzo ważne kwestie zanim wsiądziemy na motocykl i poczujemy wiosenny wiatr we włosach. Dla większego bezpieczeństwa można też skorzystać z pomocy fachowca i sprawdzić stan pojazdu u mechanika. Najczęściej na taką usługę decydujemy się tylko przed przeglądem okresowym, a tymczasem warto robić to częściej. Bardzo często można wtedy uniknąć większej awarii pojazdu, bo uda się zadziałać w porę zanim coś popsuje się całkowicie.

Komentarze

Zapoznaj się z Polityką prywatności.