Niech będzie... jasno, czyli o oświetleniu w domach i przemyśle

Wyobrażacie sobie świat bez światła? I nie, nie mam tu na myśli braku słońca, tylko raczej wszelkiego oświetlenia sztucznego, które dla nas jest powszednie i oczywiste, a nie zawsze tak było. Jeszcze parę wieków temu było zupełnie inaczej. Od wynalezienia klasycznej żarówki minęło już trochę czasu, a technologia cały czas biegnie do przodu, tworzone są ulepszenia i automatyzacje. W tym wpisie parę słów właśnie o oświetleniu, a konkretnie o technologii LED, która wciąż zyskuje na popularności.
Rodzaje żarówek

 

Wśród rodzajów oświetlenia, tudzież rodzajów żarówek możemy wyróżnić zasadniczo cztery grupy: tradycyjne żarówki żarowe, żarówki halogenowe, świetlówki i diody LED. Dzisiaj skupimy się na tej ostatniej grupie, ponieważ to właśnie technologia LED zyskuje coraz więcej zwolenników i jest ciągle rozwijana.Zalety oświetlenia LED

Lampy oparte o technologię LED są coraz chętniej wybierane zarówno przed osoby prywatne, jak i różne firmy. Główną zaletą dla przeciętnego "użytkownika" jest zmniejszony pobór energii o 80-90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Przekłada się to na obniżenie kosztów, czyli mniejsze rachunki za prąd. Lampy LED są też bardziej przyjazne dla środowiska. Przy ich produkcji nie wydzielają się szkodliwe substancje. Oświetlenie LED charakteryzuje się także długim czasem eksploatacji. Poza tym mogą być w 100% poddane recyklingowi i nie są odpadami niebezpiecznymi (nie zawierają rtęci).Oświetlenie w przemyśle


W zakładach przemysłowych wykorzystywane jest nieporównywalnie więcej energii elektrycznej do oświetlenia hal, magazynów itp. niż w domach. Dlatego też jeszcze większe znaczenie ma tutaj stosowanie wysokiej klasy lamp, które zapewnią dobrą jakość światła, odpowiednią barwę i niską awaryjność. Znanym i cenionym producentem oświetlenia przemysłowego jest https://nowaled.pl/. Firma ciągle się rozwija poszerzając swoją ofertę produktową w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku.


Czy Waszym zdaniem oświetlenie ma znaczenie? Jakie rodzaje oświetlenia macie w swoich domach czy pracach? Stawiacie na bardziej ekologiczne rozwiązania czy nie przykładacie do tego uwagi?


Komentarze

  1. Też mam żarówki LED w mieszkaniu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. dla mnie oświetlenie jest bardzo ważne, projektowałam je sama, mam masę źródeł światła od mocnego roboczego po stonowane nastrojowe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Odpowiednie oświetlenie rzecz ważna :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.