Technologia na co dzień: nowoczesne wideodomofony

Coraz więcej osób stawia na inteligentne rozwiązania technologiczne w swoich domach. Drzwi wejściowe na odcisk palca lub kod, alarmy, rolety na pilota... to tylko przykłady. Sama jestem zwolenniczką tego typu rozwiązań. Moim zdaniem są dużym ułatwieniem w życiu codziennym. 
 


Na popularności zyskują też wideodomofony. To doskonała opcja, która zwiększa nasze bezpieczeństwo i komfort. Widzimy kto dzwoni do drzwi i możemy zadecydować czy otwieramy czy nie :) Wideodomofony nie są ogólnie nowością na rynku, ale te oferują świetne opcje, takie jak:


OBSŁUGA TELEFONEM Z ANDROIDEM LUB iOS


Bardzo wygodna i przydatna funkcja to możliwość obsługi domofonu z poziomu smartfona. Co jak co, ale smartfon to urządzenie, z którym na co dzień mamy chyba najwięcej do czynienia. Zwykle jest w zasięgu naszych dłoni, więc obsługa domofonu za jego pomocą jest bardzo pożądaną opcją. Możemy przełączyć rozmowę z wideodomofonu na telefon lub po prostu otworzyć z poziomu telefonu furtkę czy bramę.


MOŻLIWOŚĆ REJESTRACJI - ZDJĘCIA I FILMY

 

Nowoczesne wideodomofony pozwalają rejestrować obraz z kamery. Dzięki temu możemy uchwycić daną osobę na zdjęciu czy filmie. Taka opcja będzie nieocenioną pomocą w przypadku, gdy np. ktoś nas nachodzi lub próbuje oszukać. Dużo słyszy się teraz o takich przypadkach. 


POCZTA GŁOSOWA

 

Bardzo ciekawa opcja to skrzynka głosowa. Gdy ktoś przyjdzie np. pod naszą nieobecność, to może zostawić wiadomość głosową.


SKRZYNKA NA LISTY


Wybierając wideodomofon można zdecydować się model z wbudowaną skrzynką na listy. Przy urządzeniach z czujnikiem ruchu możemy zarejestrować... choćby listonosza, który wrzuca nam awizo, gdy jesteśmy w domu ;) 


To tylko kilka z funkcji dostępnych w nowoczesnych wideodomofonach. Wiele modeli do wyboru można znaleźć w ofercie sklepu 5tech.pl 


Stosujecie inteligentne rozwiązania techniczne w swoich domach? A może podchodzicie do nich sceptycznie?


Komentarze

 1. Chciałabym coś takiego, szukam, myślę, pytam. Zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny jest taki wideodomofon. Podobne są na osiedlu mojej córki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię nowinki, ale jeszcze trochę jestem sceptyczna do niektórych rozwiązan :P

  OdpowiedzUsuń
 4. O super sprawa. Żyjemy w fantastycznych czasach jwsli chodzi o elektronikę

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.