Gdzie pryskać się perfumami?

 


* materiał zewnętrzny *

Zrozumiałą sprawą jest to, że wielu z nas chce pięknie pachnieć. Dodatkowo możliwość aromatu, który trwa przez cały dzień jeszcze bardziej zachęca nas do korzystania z perfum. Mimo iż może się wydawać, że spryskanie się fantastycznym aromatem od stóp do głów to jedyna i trafna wskazówka, to niestety takie myślenie nie przynosi pozytywnych efektów.
Ważne jest to, by mieć na uwadze zachowanie umiaru oraz odpowiednie dopasowanie miejsca na ciele lub ubraniach, gdzie chcemy umieścić swój ulubiony zapach. Poniżej wspólnie zastanowimy się, gdzie i jak należy aplikować perfumy francuskie


Gdzie najlepiej umieszczać perfumy?


Nieustannie powtarza się, że im mniej tym lepiej. Jest to dosyć znacząca zasada, ponieważ nałożenie na siebie przesadnej ilości zapachu może doprowadzić do bólu głowy nie tylko nas, ale również osoby z naszego otoczenia. Ponadto ilość zaaplikowanych perfum na swoje ciało niekoniecznie musi oznaczać to, że pozostaną one dłużej na naszej skórze.

Istotną sprawą jest również to, aby perfum umieszczonych na skórze nie rozcierać. Jest to ważne z tego powodu, że jakakolwiek ingerencja mechaniczna w zapach może spowodować zaburzenie rozwijania się danej kompozycji. A przecież zależy nam na tym, żeby francuskie perfumy lane trwały jak najdłużej, a do tego wybrzmiewały w prawidłowy dla nich sposób.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej wzmocnić efekt nakładanych na siebie zapachów, powinniśmy postawić na odpowiednią pielęgnację ciała. W tym celu w świeżo umytą skórę należy wmasować lekko lub prawie bezwonny balsam, poczekać do wchłonięcia, a następnie w to samo miejsce spryskać się swoim ulubionym aromatem. Jest to swego rodzaju dodatkowy utrwalacz perfum. 


Gdzie aplikować perfumy damskie?


Zapachy służą kobietom nie tylko do tego, aby poczuć się jeszcze piękniej i pewniej. Mogą one używać ich też w celu lekkiego flirtu - w taki sposób, aby osoba, której chcą się przypodobać, przy każdym ruchu czuła jej aromat. Dlatego też aplikacja francuskich perfum damskich na ciało w poszczególne części może przysłużyć się do tego, że będą one wybrzmiewać bardzo kokieteryjnie.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie aromatów w miejscach, które są „najcieplejsze” na naszym ciele. Takimi sferami są na przykład zgięcia łokci i kolan, skronie, dekolt, szyja oraz kark. To właśnie tam zazwyczaj wcieramy swoje ulubione perfumy lane. Pomijając fakt, że są to miejsca z których zapachy wybrzmiewają bardzo zdecydowanie, to dodatkowo potrafią się utrzymać najdłużej.

Panie, z racji zwykle posiadania długich włosów lubią też spryskać je swoim ulubionym zapachem. Tutaj jednak zalecana jest ostrożność i niezbyt duże użycie perfum, ponieważ ze względu na zawarty w nich alkohol może zadziałać wysuszająco na włosy. Za dopełniający utrwalacz może posłużyć użyta wcześniej maska do włosów – pamiętajmy jednak o tym, że są one często również mocno aromatyzowane i mogą niekoniecznie dobrze komponować się z naszymi perfumami. 


Gdzie nakładać perfumy męskie?


Panowie oczywiście również chcieliby swoim zapachem delikatnie zalecać się i pokazać, że także lubią o siebie dbać. Dlatego można by zapytać – gdzie najlepiej zaaplikować francuskie perfumy męskie? Otóż okazuje się, że w przypadku mężczyzn istnieje ta sama zasada dotycząca ciała, jednak panowie lubią też dołożyć kilka kropli na swoje ubrania.

Bez dwóch zdań, jest to dobry pomysł, ponieważ na ubraniach niektóre zapachy potrafią się utrzymywać praktycznie tyle samo czasu, co na ciele. Jednak warto pamiętać o tym, że perfumy lane posiadają w sobie olejki eteryczne, a zbyt bliskie lub wielokrotne nakładanie ich na ubranie może spowodować powstanie plam na tkaninie. Nie ulega wątpliwości, że w tej kwestii ważne jest zachowanie umiaru.

Wszystkie zebrane powyżej zalecenia dotyczące prawidłowego aplikowania perfum są wskazówkami do tego, aby obie płcie wiedziały gdzie i jak nakładać perfumy. Celem tego jest oczywiście doradzenie, w jaki sposób można przedłużyć ich działanie oraz pozostawienie w niezmienionej koncepcji. Jesteśmy przekonani, że kilka takich porad potrafi zdziałać cuda, a ich użytkownicy będą w pełni zadowoleni.

Komentarze

Zapoznaj się z Polityką prywatności.