Friendly reminder: zadbaj o zęby!

Dawniej wizyta u dentysty kojarzyła się z bólem i często wywoływała strach. Na samą myśl o borowaniu zębów już miało się dość. Jednak teraz gabinety stomatologiczne wyposażane są w nowoczesne urządzenia, takie jak w ofercie LUBDENT, które minimalizują uczucie dyskomfortu podczas zabiegów. Pozwalają one też na skrócenie czasu wizyty. Zazwyczaj po kilkunastu minutach już jesteśmy po. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, więc może zdarzyć się dłuższa wizyta przy bardziej skomplikowanych przypadkach. 

Profilaktyka przede wszystkim


Warto raz do roku zrobić sobie przegląd uzębienia u stomatologa. Taka wizyta profilaktyczna pozwala na wyłapanie ewentualnych ubytków do leczenia na ich wczesnym etapie. Dzięki temu możemy szybko zareagować i uniknąć np. kosztownego leczenia kanałowego. Ja w tym roku odbyłam już taką wizytę i Was zachęcam do zapisania się. Niestety obecnie ceny usług stomatologicznych są kosmiczne, więc naprawdę warto zapobiegać niż później płacić grube sumy. Wizytę kontrolną można umówić w ramach NFZ. Do dentystów cieszących się szczególnie dobrymi opiniami na termin czeka się nawet kilka miesięcy, więc nie ma co zwlekać z zapisaniem się.
 

Higienizacja


Pomimo właściwej pielęgnacji zębów i jamy ustnej wielu z nas zmaga się z kamieniem nazębnym. Dlatego też dobrze jest w razie potrzeby wykonywać higienizację, czyli kompleksowy zabieg usuwania kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej i osadów. Robimy to nie częściej niż raz na 6 miesięcy (chyba, że stomatolog poleci inaczej, bo np. mamy tendencję do odkładania się kamienia), optymalnie co 12 miesięcy. Warto pamiętać, że zabieg usuwania kamienia przysługuje raz do roku na NFZ, więc można z tego skorzystać.


Wybielanie zębów


Na koniec taka kropka nad "i" w pielęgnacji zębów, czyli wybielanie. To już zabieg zdecydowanie bardziej kosztowny i nierefundowany. Nie musimy wykonywać go koniecznie, ale zdecydowanie poprawia walory estetyczne zębów i niezaprzeczalnie podnosi pewność siebie. Wybielanie zębów u dentysty pozwala na szybkie uzyskanie wyraźnie bielszych zębów przy jednoczesnym minimalizowaniu efektów ubocznych takich jak np. nadwrażliwość. 


Jeśli już dawno nie odwiedzaliście stomatologa, to mam nadzieję, że ten wpis zachęci Was do umówienia się na wizytę. Warto dbać o zęby, żeby jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Komentarze

Zapoznaj się z Polityką prywatności.