3 eko rozwiązania dla Twojego domu i ogrodu


 
* artykuł sponsorowany *

Oświetlenie solarne w ogrodzie

W ogrodzie warto postawić na ekologiczne źródła światła. Różnego rodzaju lampki solarne czy girlandy stworzą wokół domu i w ogrodzie przytulny klimat. Na rynku mamy obecnie dostępnych mnóstwo produktów z kategorii oświetlenia. Od klasycznych lampek solarnych po podświetlane numery domu i inne. Dzięki zasilaniu energią słoneczną możemy zaoszczędzić sporo prądu, co będzie ekologiczne i zarazem z korzyścią dla naszych portfeli.


Domowa oczyszczalnia ścieków

Domowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zwłaszcza przy domach zamieszkiwanych przez większe rodziny, gdzie generowana jest stosunkowo duża ilość ścieków. Stworzenie biologicznej oczyszczalni ścieków na początku wymaga znacznie więcej nakładów finansowych niż zwykłe szambo, ale w długoterminowej perspektywie koszty utrzymania są minimalne i inwestycja się zwraca. Decydując się na stworzenie biologicznej przydomowej oczyszczalni ścieków warto zapoznać się z ofertą firmy prox.info.pl, która w asortymencie posiada potrzebne do tego urządzenia oraz świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie - od pomocy w doborze produktów po sam montaż. Oferowane przez nią produkty charakteryzuje wysoka jakość oraz intuicyjna obsługa.

 

Zbiornik na deszczówkę

Niestety zmiany klimatu są coraz bardziej widoczne. Pogoda staje się dynamiczna i często ciężko dosłownie z godziny na godzinę przewidzieć jaka będzie aura. Zmienia się również charakterystyka opadów deszczu. Teraz często mamy do czynienia z opadami krótkimi, ale intensywnymi. Ziemia nie nadąża wchłaniać wody, a potem szybko wysycha. Równie często zmagamy się z suszami. Wtedy konieczne jest oszczędzanie wody i niewykorzystywanie jej np. do podlewania ogrodu. Dlatego też warto mieć przy domu zbiornik na deszczówkę, który w przypadku intensywnych opadów szybko się napełni i zapewni dodatkowe źródło wody do celów niespożywczych.

 

Stawiacie na ekologiczne rozwiązania w swoich domach? A może nie zwracacie na to uwagi?

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.