Drzwi wejściowe - wizytówka domu

Drzwi wejściowe to bardzo reprezentatywny punkt domu czy mieszkania. To przez nie przechodzą codziennie domownicy oraz goście i to one są wizytówką domu. Jednak często o tym zapominamy i drzwi wejściowe do naszych domów są zaniedbane - brudne i obdarte, a w zakamarkach futryn kłębią się pajęczyny. Dotyczy to szczególnie domów, w których drzwi wejściowe założono już kilka lub nawet kilkanaście lat temu, gdyż w nowych domach pojawiają się już nowoczesne drzwi, które są naprawdę reprezentatywne i ludzie o nie dbają (przynajmniej na razie). Wymiana drzwi wejściowych na nowe to spory wydatek, więc warto dbać o te, które już mamy. Jeśli są zaniedbane czy przyniszczone to nie należy załamywać rąk, ale zakasać rękawy, przeglądnąć inspiracje i zabrać się za odnowienie drzwi i nadanie im charakteru. Dlatego też przygotowałam dzisiaj dla Was kilka zdjęć drzwi wejściowych, które są po prostu piękne i wbrew pozorom nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, żeby takowe posiadać. Jestem pewna, że Was zainspirują i zachęcą do przeprowadzenia metamorfozy drzwi wejściowych do Waszych domów czy mieszkań lub po prostu ich dekoracji. Z tego co słyszałam to posiadanie ładnie udekorowanych, kolorowych drzwi jest bardzo popularne w Wielkiej Brytanii. Inspiracje te można wykorzystać oczywiście także do ozdoby drzwi wewnątrz domu - do pokoju, kuchni czy łazienki. Wybór należy do Was, inspiracje zdjęciowe z pewnością rozbudzą Waszą wyobraźnię i kreatywność. Zapraszam do pooglądania! :)

* fot. pinterest.com

 

Podobają Wam się któreś z tych drzwi? Jeśli tak to które? A może sami posiadacie oryginalnie udekorowane drzwi w swoich domach?12 komentarzy:

 1. Moje drzwi wejściowe do domu to drzwi domofonowe. Takie jakich wiele na blokowiskach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się niemalże wszystkie, jednak swoją oryginalności wyróżniają się pierwsze. Bardzo fajne rozwiązanie z przepołowionymi drzwiami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie różowe drzwi to dla mnie bomba. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Ci dziękuję za te inspiracje, przymierzam się do przemalowania drzwi, więc z pewnością skorzystam z jakiejś fotki:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas (w Polsce) nie widziałam takich drzwi... a szkoda, bo wyglądają pięknie! Mi się najbardziej podobają te przedostatnie - są takie tajemnicze... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W Polsce nie widuję takich drzwi, aczkolwiek chciałabym mieć takie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super artykuł! Właśnie jestem w trakcie budowy domu. Bryła bardzo prosta 16x10, dach spadzisty kryty blachą na zamek - czarny grafit. Okna w podobnym kolorze. Elewacja biała. Szukamy z żona wyróżniających sie drzwi pod względem wzoru jak i koloru. Nie chcemy instalować sztampowych jak wszyscy w Polsce. Zwiedziliśmy trochę świata i widzimy ze takie drzwi upiększają dom. I tu jest prośba😉 Czy ma ktoś wiedzę gdzie takich "oryginalnych" drzwi szukać, bo to co jest na polskim rynku wola o pomstę do nieba. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Są cudowne TYLKO gdzie je dostać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow jaka kolorystyka piękna jestem pod wrażeniem. Nie wiem, gdzie takie drzwi zewnętrze można spotkać u nas chyba nie. Polacy raczej wolą dopasować drzwi do panujących zmiennych warunków atmosferycznych i już częściej można zauważyć drzwi z innych materiałów jak drewno. Ja sama zmieniłam stare, drewniane drzwi na nowe, solidne i ciepłe drzwi z aluminium. Nie widziałam sensu w tym, by te drzwi ratować, ponieważ były już bardzo spróchniałe i nie spełniały swojej funkcji jak należy. Natomiast drzwi aluminiowe, które mamy z firmy Aluhaus są na prawdę drzwiami na lata i dużo osób bardziej na takie drzwi zewnętrzne się decyduje.

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Obsługiwane przez usługę Blogger.