3 zagrożenia dla zdrowych i pięknych stóp

Hej! W dzisiejszym poście chciałabym poświęcić trochę uwagi stopom, a konkretnie zwrócić uwagę na trzy problemy z jakimi często borykają się nasze stopy. Zapraszam do poczytania :)


#1 PRZESUSZONA SKÓRA

Myślę, że każdy z nas chociaż raz w życiu borykał się z problemem przesuszonej skóry stóp. Jest ona szorstka, twarda i nieprzyjemna w dotyku. Jeśli na czas nie zapewnimy jej nawilżenia to zacznie pękać i łuszczyć się. Celem uchronienia się przez takimi przykrymi skutkami winniśmy regularnie stosować produkty, które skórę stóp nawilżą i odżywią. Warto też systematycznie wykonywać peelingi stóp, aby pozbywać się martwego naskórka i ułatwiać dobroczynnym substancjom z kosmetyków wchłanianie się. Raz w tygodniu dobrze jest zafundować stopom maskę nawilżająco-odżywczą.

#2 ODCISKI I OBTARCIA

Na nie narażeni jesteśmy bardzo często. Wystarczy założyć na kilka godzin niewygodne buty i bolesne odciski czy też obtarta do krwi skóra gwarantowane. Czasem nawet znoszone, niezwykle wygodne obuwie nas obetrze i spowoduje odciski. Ciężko jest przewidzieć kiedy nabawimy się takich nieprzyjemności, więc zapobieganie im jest trudne. Jeśli przydarzą się nam odciski to można zakupić specjalne plastry, które pomogą się z nimi uporać. Na obtarcia pomoże masło shea lub delikatny krem (jeśli skóra jest obtarta do krwi to trzeba najpierw ją odkazić wodą utlenioną). 

#3 GRZYBICA STÓP

Choroba jaką jest grzybica stóp to powszechny problem. Zdarza się, że nawet nie wiemy, że dotyczy też naszych stóp dopóki bliżej się im nie przyjrzymy. Grzybica stóp objawia się głównie zaczerwienieniem stóp, pojawiającymi się drobnymi pęcherzykami, swędzeniem, pieczeniem oraz słodkawym zapachem skóry. W późniejszej fazie skóra stóp zaczyna pękać i łuszczyć się. Szczególnie łatwo "złapać" tą chorobę latem. Baseny czy też prysznice w obiektach wypoczynkowych, z których korzysta wiele osób bywają siedliskiem grzybów, które wręcz czyhają na (jeszcze) zdrowe stopy. Aby chronić stopy przed infekcją grzybiczą często wystarczy zakładać na basen czy pod prysznic klapki, które zapobiegną kontaktowi naszych stóp z zanieczyszczonym grzybami podłożem. Dobrze jest też stosować preparaty profilaktyczne np. kremy czy spray'e ochronne. Jeśli jednak dopadnie nas ta choroba to najlepiej od razu po rozpoznaniu objawów wziąć się za kurację produktami dostępnymi w aptekach, a w bardziej zaawansowanej formie choroby udać się do lekarza, który przepisze mocniejsze preparaty lub antybiotyk.

Te trzy omówione przeze mnie zagrożenia dla pięknych stóp są najpowszechniejsze. To one najczęściej szpecą nasze stopy. Całe szczęście, że nie są aż tak trudne do uniknięcia czy wyleczenia. W przypadku leczenia ważne jest przede wszystkim szybkie rozpoznanie problemu, bo im mniej zaawansowane stadium dolegliwości tym szybciej możemy się jej pozbyć.


A Wy jakie zagrożenia stóp dopisalibyście w tym poście? Mieliście problem, z którymś z wymienionych?

Komentarze

 1. Ja mam problem z przesuszoną skórą ale własnie nabyłam produkty, które mam nadzieje pomogą mi zwalczyć problem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odciski i obtarcia zdarzają mi się chyba najczęściej, ale nie jest to w skali roku jakaś wielka liczba ;) Ostatnio zrobił mi się odcisk w sandałach i co najlepsze, to zrobiłam to o podeszwę wewnętrzną :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Odciski i obtarcia, to u mnie częsty problem. Sama nie wiem z czego to wynika, ale latem zużywam ogrom plastrów. Grzybicą na szczęście póki co się nie zaraziłam, ale o klapkach na basen zawsze pamiętam. Używam też dezodorantów do stóp, a one mają składniki odkażające, więc to pewnie ma znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. odciski i obtarcia to u mnie niestety na porządku dziennym :(

  OdpowiedzUsuń
 5. oj warto dbać o stópki i poświęcać czas na ich pielęgnację ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprócz odcisków i obtarć ( odpukać!) nie mam problemow :) Dbam o swoje stopy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam problem z suchością stóp ;-/ No i odciskami :-/

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety odciski i sucha skóra pięt to moja zmora.

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie twarda i sucha skóra jest niestety na porządku dziennym, niestety żadne do tej pory przetestowane kosmetyki nie dają rady :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.