Jak nauczyć się stylu? Kasia Tusk - Elementarz Stylu


Na początku kwietnia w moje ręce trafiła książka Kasi Tusk - Elementarz Stylu. Z ogromną ciekawością zabrałam się za lekturę i tak mnie zainteresowała, że przeczytałam ją błyskawicznie. Dzisiaj chciałabym przedstawić moją opinię o tej książce na blogu. Zapraszam do poczytania.


Książka oprawiona jest w twardą okładkę o teksturze materiału. Zdecydowanie wolę właśnie twarde okładki od miękkich, więc dla mnie super. Szata graficzna okładki jest prosta, a jednocześnie zapada w pamięć. W kwestii aspektów technicznych dodam jeszcze, że do książki doczepiona jest tasiemka, która możemy zaznaczać, gdzie aktualnie skończyliśmy czytać.


Elementarz Stylu pisany jest odpowiedniej wielkości, przejrzystą czcionką. Całość jest spójna. Książkę tą czyta się ją naprawdę bardzo dobrze (i szybko!). Bogate w interesujące treści rozdziały ubogacają wspaniałe zdjęcia.


Z książki dowiedziałam się mnóstwo ciekawych i przydatnych rzeczy na temat stylu, który wyraża się nie tylko w tym co nosimy, ale również w naszym zachowaniu. Na podstawie książki spisałam sobie listę ubrań, które koniecznie powinny zasilić moją szafę, aby łatwiej było mi komponować zestawy na co dzień i różne okazje. Na końcach większości rozdziałów znajdują się listy tematyczne do uzupełnienia np. lista rzeczy bazowych, których nam brakuje. Takie miejsce na "notatki" to świetny pomysł.


Klasyczny i elegancki styl Kasi Tusk jest naprawdę inspirujący dla mnie, więc z przyjemnością przeczytałam jej książkę. Mogę polecić tą lekturę każdemu, kto również lubi taki styl lub jest w trakcie poszukiwania stylu odpowiedniego dla siebie. Książka zawiera wiele wskazówek przydatnych każdemu. Po jej przeczytaniu zmieniło się moje myślenie. Uświadomiłam sobie, w jakim kierunku pod względem stylu ubierania się zmierzam. Teraz znacznie łatwiej jest mi planować zakupy i zestawy do noszenia.Książkę Elementarz Stylu możecie nabyć w księgarni MegaKsiążki. Obecnie jest w promocji za 27,86 zł. Standardowa cena wynosi 49,90 zł. 


Czytaliście tą książkę? Lubicie tego rodzaju literaturę?Komentarze

 1. Powoli zbieram się do przeczytania książki o modzie i stylu. Sporo osób je poleca, a ja kompletnie nie znam się na temacie i chętnie choć trochę bym się podszkoliła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Średnio przepadam za takimi książkami. Ogólnie nie podążam za żadną modą i chodzę w tym, co mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej książce nie chodzi o modę w ujęciu sezonowym, a raczej ponadczasowy styl :)

   Usuń
 3. Nie lubię tego typu książek. Wiem dokładnie co mi się podoba i czyjeś rady nic tu nie dadzą. Ale oprawa książki bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wiem co mi się podoba, ale styl Kasi Tusk całkowicie trafia w mój gust, dlatego chętnie sięgnęłam po tą książkę :)

   Usuń
 4. Ciekawią mnie tego typu książki, choć przyznam szczerze, że czytałam tylko Radzka Radzi i Red Lipstic Monster. Czytałam to może za duże słowo, bo moim zdaniem one są bardziej do oglądania i tak po chwili walnęłam w kąt ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja szukam teraz jakiejś dobrej książki odnośnie materiałów :) Elementarz Stylu ma zdecydowanie więcej do czytania niż oglądania :)

   Usuń
 5. Ja to akurat za takimi książeczkami średnio przepadam szczerze mówiąc. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam od dawna, ale przejrzałam pobieżnie, czekam na urlop i uzupełniam braki w czytaniu. Zostaję na dłużej, bardzo przyjemny blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ją, ale jeszcze nie zasiadłam do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od czasu do czasu lubię zgalądać na bloga Kasi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o tej książce. Jak będę w empiku to koniecznie muszę się jej przyjrzeć z bliska :)
  Oryginalna okładka książki, a jej zawartość zawiera śliczne, stylowe zdjęcia. Uwielbiam takie książki =D

  p.s. Cotton Balls <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawi mnie ta książka, fajnie, że są w niej tak ładne zdjęcia - super sposób na to, by oczy odpoczęły od literkowego maczku i okazja by popatrzeć na coś ciekawego :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się okładka tej książki, jednak treść chyba nie dla mnie. Nie lubię tego typu książek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.