Jak produktywnie wykorzystać jesienne i zimowe wieczory

Długie jesienne i zimowe wieczory to doskonały czas, aby nie tylko nadrobić listę filmów i seriali do obejrzenia czy książek do przeczytania, ale również zdobyć nowe umiejętności czy podnieść swoje kwalifikacje. Takie wieczory można wykorzystać produktywnie i to bez wychodzenia z domu. Dzisiaj przychodzę do Was z konkretnym pomysłem, z którego sama postanowiłam skorzystać w tym roku. Otóż, jesienne i zimowe wieczory to idealny moment na zrobienie kursu online. Nie musimy wychodzić z domu, lecz w domowym zaciszu możemy się doskonalić. Ciekawą ofertę kursów ma Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu.


Przegląd kursów CRP we Wrocławiu


W ofercie CPR we Wrocławiu jest aż 75 kursów z różnych kategorii. Do wyboru są kursy stanowiskowe (np. kurs kelnerski, kurs opiekuna osoby starszej), kursy kosmetyczne (np. kurs wizażu, dermokonsultantka), kursy z administracji i zarządzania, kursy dotyczące edukacji lub kompetencji rodziców oraz psychologii i rozwoju osobistego, kursy z zakresu prawa i nauk społecznych, kursy dotyczące sprzedaży i marketingu, kursy wideo, kursy hobbystyczne oraz kursy w kategorii zdrowia i diety. Są też kursy Excela, który jest prześwietnym narzędziem przydatnym na co dzień (np. do planowania domowego budżetu). 

Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu oferuje najpopularniejsze kursy online z certyfikatem i zaświadczeniem MEN. Kursy oferowane przez CRP we Wrocławiu opracowane są przez ekspertów. Jednocześnie są przystępne cenowo, co sprawia, że dostępne są dla szerokiego grona odbiorców. Pokazują, że zdobycie nowych umiejętności wcale nie musi rujnować portfela.


Jaki kurs wybrać


Do kwestii wyboru kursu można podejść dwojako. Kursy kojarzą nam się najczęściej z rozwijaniem kompetencji w zawodzie, który wykonujemy. Jednak świetną sprawą jest zrobienie kursu z kategorii, która nas ciekawi, w której chcielibyśmy się doszkolić a niekoniecznie jest powiązana z naszą działalnością zawodową. Poza tym nigdy nie wiadomo, czy nie przyda nam się to w przyszłości. Możemy też postawić na rozwój osobisty i zrobić np. kurs mindfulness, czyli trening uważności. Dla rodziców przydatnym może być kurs z psychologii dziecka lub kurs dotyczący rozwoju kreatywności u dziecka. Warto podejść do wyboru kursu, jako do czegoś co ma wpłynąć na nasz rozwój, nie tylko zawodowy. Warto zapytać siebie, jaką wiedzę chciałoby się zgłębić, czy to ma być coś nowego czy raczej rozszerzenie czegoś, co już jest nam znane.

Jak wygląda kurs od środka


Ja zdecydowałam się na kurs Social media marketing - skuteczna strategia komunikacji. Od kilku lat działam w blogosferze i w social mediach, więc dobrze byłoby pogłębić i usystematyzować wiedzę w tym zakresie. 

Kursy z CRP we Wrocławiu odbywają się na platformie. Po zakupie kursu dostajemy dane do logowania i w dowolnym momencie możemy zacząć naukę. Platforma jest bardzo prosta w obsłudze i przejrzysta. 

Kurs, który ja wybrałam podzielony jest na pięć tematów. Każdy temat składa się z modułu i testu sprawdzającego. Moduł to plik pdf, który można otworzyć w przeglądarce lub pobrać na dysk komputera. Oczywiście kurs można zrobić korzystając też z urządzeń mobilnych, ale ja osobiście preferuję robienie kursów na większym ekranie. Test sprawdzający do każdego modułu otwiera się w przeglądarce. Jest on w formie quizu składającego się z kilku pytań. 

Kurs Social media marketing - skuteczna strategia komunikacji obejmuje 30 godzin. Nie zrobiłam go jeszcze w całości, bo jestem dopiero w pierwszym module, jednak już dowiedziałam się sporo nowych rzeczy. 

Po ukończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18.08.2017r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 1632) oraz dyplom.


Zachęcam Was do wykorzystania jesiennych i zimowych wieczorów na rozwój osobisty i zawodowy. Zrobienie jakiegoś kursu, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności przyniesie ogromną satysfakcję, że wartościowo wykorzystało się czas, który zdaje się wolniej płynąć jesienią i zimą.


Jaki kurs chcielibyście zrobić? Czy wybralibyście coś związanego ze swoim zawodem czy może zupełnie coś innego?


Komentarze

 1. czasami czuję, że czas przelatuje mi przez palce. ta pogoda nie sprzyja niczemu, kiedyś częściej i chętniej zapisywałam się na siłownię czy właśnie na kursy, samorozwój jest ważny

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł, teraz wieczory wydają mi się strasznie długie, także warto zrobić coś produktywnego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie kursy sa swietne, chyba tez musze znalezc cos dla siebie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już swój kurs zrobiłam, ale wybrałam dość lekki temat.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie brałam udziału w takich kursach, ale mam zamiar to zmienić; )

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.