Pozycjonowanie stron: 3 działania, o których możesz nie wiedzieć

Ostatnio odświeżyłam trochę szablon na blogu, bo poprzedni wygląd był już dość długo i miałam ochotę na zmiany. Zostało mi do ogarnięcia jeszcze kilka drobnych rzeczy, ale w najbliższych dniach się z nimi uporam. Poza modernizacjami wizualnymi, które są widoczne dla każdego, muszę jeszcze ulepszyć bloga pod kątem SEO. A w dzisiejszym wpisie postanowiłam poruszyć trochę temat pozycjonowania stron. Pojawiały się już tego typu posty, ale tym razem nieco inaczej. Porozmawiamy o trzech działaniach, które obejmują pozycjonowanie stron, a nie są aż tak oczywiste, (zwłaszcza dla osób początkujących) i być może bardziej skomplikowane. Buzz marketing - tzw. marketing szeptany. Na pewno kojarzycie to określenie z życia codziennego. W pozycjonowaniu stron odnosi się ono do promowania danej marki, usług czy towarów na popularnych forach internetowych. Ważne, aby to działanie było prowadzone w sposób wyważony, nienachalny, żeby faktycznie przyciągać a nie zniechęcać. 

Audyt strony WWW - to dokładna analiza strony, która pozwala wskazać wszelkie błędy i niedociągnięcia. Po przeprowadzeniu audytu wiadomo co konkretnie trzeba poprawić, żeby wzmocnić jej pozycję w wyszukiwarkach. Profesjonalny audyt strony WWW szczegółowo rozpatrzy wszelkie aspekty danej witryny. Przeprowadzenie audytu trochę kosztuje, więc decydując się na niego dobrze jest wybrać sprawdzoną i doświadczoną firmę taką jak Afterweb.

Link building - wydawałoby się, że to co dotyczy pozycjonowania danej strony internetowej zaczyna się i kończy na niej. Jednak okazuje się, że działania sprzyjające dobrej widoczności w wyszukiwarkach wykraczają poza to. Ważnym działaniem w pozycjonowaniu strony są linki zewnętrzne umieszczane na innych stronach. Linki powinny być z dobrych źródeł, wartościowe. Linki zewnętrzne ściągają nowych odbiorców na stronę i pomagają w budowaniu wysokiej i stabilnej pozycji w Google.

To tylko kilka działań składających się na pozycjonowanie stron. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy wspominana wyżej firma Afterweb https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/. Warto do nich zerknąć i zapoznać się z ofertą. Ja polecam też odwiedzenie tej strony w celu poszerzenia swojej wiedzy w zakresie optymalizacji i pozycjonowania. Można tam zgłębić trochę teorii, żeby lepiej zrozumieć pojęcia i mechanizmy dotyczące tych tematów. Wszystko jest jasno i przejrzyście wyjaśnione. 


Dbacie o pozycję w wyszukiwarkach swoich blogów czy stron? Zajmujecie się tym sami czy korzystacie z usług jakichś firm? A może ten temat Was nie dotyczy?

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.