Rozwód - konieczność czy moda?


Statystyki są bezlitosne. Liczba rozwodów z roku na rok rośnie. Z czego to wynika? Powody są przeróżne. Często śluby są brane zbyt pochopnie, a nawet pod publiczkę - zrobić wystawne wesele, żeby wszystkim pokazać, a po chwili okazuje się, że to jednak nie to. Kolejna przyczyna rozwodów to zdrada jednego z małżonków. Dla wielu ludzi jest ona nie do wybaczenia. Ciężko zaufać ponownie komuś, kto nas oszukał Małżeństwa rozpadają się również z powodu wyrządzania krzywd fizycznych i psychicznych współmałżonkowi. Agresja, przemoc, bycie toksycznym - coraz częściej słyszy się o takich sytuacjach w małżeństwach. Czy to zjawisko nowe? Z pewnością nie. Według mnie po prostu zwiększyła się świadomość społeczeństwa, że będąc gnębionym w związku można taki związek zakończyć. Niestety dawniej powszechne było zamiatanie pod dywan i mówienie "on/ona się zmieni". Dawniej po prostu wstyd było się rozwodzić. Wiązało się to z dezaprobatą, a nawet pogardą otoczenia. Teraz rozwód przestał być tematem tabu, i dobrze. 

Nikt nie bierze rozwodów dla zabawy. To bardzo stresujące, często wręcz traumatyczne przeżycie. W końcu rozstajesz się z osobą, która miała być zawsze przy Tobie. To niezmiernie trudna decyzja, bo jednak w większości przypadków staramy się dostrzec choć trochę dobra i miłości w tej drugiej osobie. Rozważając rozwód warto najpierw udać się po pomoc i poradę do specjalisty. Czasem pomocna okazuje się np. wspólna terapia małżonków pozwalająca na uratowanie związku, a czasem po rozmowach ze specjalistami zaczynamy zauważać, że rozstanie będzie najlepszym wyborem. Decydując się na rozwód można skorzystać również z usług kancelarii prawnej specjalizującej się w rozwodach. Pracujący tam profesjonaliści poprowadzą krok po kroku przez cały proces, co pozwoli na ograniczenie i tak już wielkiego stresu. 


A jakie jest Wasze zdanie o rozwodach?

Komentarze

  1. Jak najbardziej uważam że rozwód może być bardzo "pomocny" w życiu. W sensie pozwala zakończyć pewien etap i ruszyć dalej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.