Zabawa dla małych i dużych: klocki Lego

Klocki Lego mają coś w sobie i są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Czy z tych klocków kiedyś się wyrasta? Myślę, że nie. Chyba każdy z nas lubi pobudzać wyobraźnie tworząc z nich przeróżne budowle. Jakie serie są dostępne? Czy te klocki to tylko zabawki? O tym w dzisiejszym wpisie. 


Lego Duplo

Seria przeznaczona dla małych dzieci, już nawet od 1 roku życia dedykowana jest seria Lego Duplo. Te klocki charakteryzują się większymi rozmiarami i mniejszą liczbą elementów w zestawach. Zwierzątka, pojazdy, budynki... zestawów jest mnóstwo. Sporo z nich zawiera też klocki z efektami dźwiękowymi, które urozmaicają zabawę.


Lego Classic

Te najbardziej popularne i uniwersalne. Lego Classic dostępne są w wielu konfiguracjach i wielkościach opakowań. Można wybrać zestaw, z którego mają powstać konkretne budowle, środki transportu, postacie czy przedmioty lub kreatywny mix dający pełną dowolność w tworzeniu. Wśród klasycznych kloców Lego pojawiły się też serie przeznaczone dla chłopców (Lego City) oraz dla dziewczynek (Lego Friends), z różnych przedziałów wiekowych. Oczywiście to tylko taki wstępny podział, bo przecież każdy może się bawić czym mu się tylko podoba. 


Lego Technic

Najbardziej zaawansowana i skomplikowana seria klocków Lego. Tutaj dostępne są zestawy, z których można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Potrzebna jest tylko cierpliwość i zdolności manualne, ponieważ największy wyprodukowany zestaw liczy aż... 9036 elementów. Nieźle, prawda? Ja kiedyś miałam do czynienia z klockami Lego Technik liczącymi około 300 elementów i już było przy tym roboty.

 


Klocki Lego mogą być używane do zabawy, ale równie dobrze mogą stać się pasją i hobby. W końcu to klocki kolekcjonerskie. 


Lubicie klocki Lego? Zdarza Wam się nimi bawić? A może je kolekcjonujecie?

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.