Nietypowe przysmaki na grilla

 


Na nadchodzący sezon grillowy chciałabym kupić w końcu jakiś porządny grill. Rewelacyjne grille węglowe znalazłam w ofercie sklepu https://www.top-grille.pl/category/grille-weglowe-5. Najchętniej wybrałabym największy model, bo u mnie grillowanie zwykle odbywa się w większym groni. Uwielbiam potrawy z grilla i najchętniej to przyrządzałabym je codziennie. U mnie najczęściej grilluje się kiełbaski, ale inne przysmaki są również mile widziane. Na grillu przyrządza się nie tylko kiełbasy i mięsa czy ryby. Można spróbować bardziej nietypowych smakołyków. Oto 4 z nich:

TOFU

To coraz popularniejszy w naszym kraju przysmak. Tofu to twaróg z mleka sojowego. Ja jeszcze nie próbowałam. Podobno jest przepyszny, tylko trzeba go dobrze przyprawić, bo w innym wypadku będzie mdły. 

PIANKI MARSHMALLOW

Na pewno znacie pianki marshmallow, ale być może nie próbowaliście opiekać ich na grillu. Spróbujcie koniecznie, bo lekko grillowane zyskują chrupiącą "skórkę" i smakują wyśmienicie. Trzeba uważać, żeby nie trzymać ich za blisko ognia, bo szybko się przypalą.

ANANAS

Lubicie pizzę z ananasem? Jeśli tak, to koniecznie spróbujcie ananasa z grilla. Na pewno Wam posmakuje. Do opiekania najlepiej sprawdza się taki z puszki.

PARÓWKI

Takie z grilla wypróbowałam... przypadkiem na jednym z wyjazdów wakacyjnych. Okazało się, że grillowane parówki to coś pysznego. Próbowałam przyrządzić takie w domowym grillu elektrycznym i nie było takiego efektu. Zdecydowanie potrzeba do nich grill opalany węglem lub drewnem.


Zamierzacie się spróbować tych przysmaków? A może już je przyrządzaliście na grillu? 

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.