3 pomysły jak wykorzystać tablicę korkową

Tablice korkowe są niezbędnym elementem w wyposażeniu biur czy urzędów. Umieszczane są na nich różnego rodzaju ogłoszenia i informacje. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do tych miejsc. Takie tablice świetnie sprawdzą się także w domach. Można wykorzystać je co najmniej na kilka sposobów. Oto kilka pomysłów.Domowa tablica ogłoszeniowa

 

Tablica korkowa może stanowić po prostu taką domową tablicę "ogłoszeniową". Można tam umieścić np. karteczki z datami wizyt u lekarzy, fryzjera, kosmetyczki itp., jakieś przypomnienia, plan lekcji dziecka, listy zakupów. Tak jak to często robi się na lodówkach. Teraz wiele osób ma lodówki w zabudowie, więc tablica korkowa jest fajną opcją. 

 

 

Vision Board

 

Kolejny pomysł wykorzystania tablicy korkowej to zrobienie z niej tzw. vision boardu. Polega na to na tym, że umieszczamy na tablicy wszelkie inspiracje z naszymi celami i marzeniami. Ich wizualizacja ma pomóc w osiąganiu tych zamierzeń - zgodnie z Prawem Przyciągania (ang. Law of Attraction). To ciekawy temat, z którym warto się zaznajomić. Pokrótce można powiedzieć, że zamysłem tego jest, iż przyciągamy rzeczy, o których myślimy - zarówno dobre, jak i złe. Dlatego też warto się skupiać na myśleniu o tych dobrych, żeby się wydarzały w naszym życiu. Jedni w to wierzą, inni nie, ale według mnie coś w tym jest. Jestem bardzo ciekawa czy słyszeliście kiedyś o tym i co myślicie.Planner tygodniowy lub miesięczny

 

I jeszcze jedno, bardzo praktyczne zastosowanie tablicy korkowej to planner. Możemy zrobić sobie rozkład tygodniowy lub miesięczny - w zależności co kto lubi. Robimy za pomocą markera i linijki tabelkę z rozkładem dni. Na taką bazę możemy przypinać różne karteczki z przypomnieniami, listami do zrobienia w danym dniu itp.. Dokładnie tak jak w klasycznym, papierowym plannerze, tylko zamiast używać długopisu przypinamy karteczki. Po danym tygodniu / miesiącu odpinamy karteczki i planujemy kolejny okres czasu. 


Do wyboru są różne formaty - od małych po rozmiary na całą ścianę. Ramy tablic korkowych mogą być wykonane z drewna lub profila aluminiowego. Takie w ofercie ma np. firma Omega System. Do wyboru są różne kolory ram, więc można dopasować odcień, który idealnie wkomponuje się w dane wnętrze. 

 


Macie tablice korkowe w swoich domach? Jeśli tak, to w jaki sposób je wykorzystujecie?


Komentarze

 1. Super propozycje, mnie podoba sie w wersji albumu do zdjec ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam tablicę korkową gdzieś schowaną, więc chętnie się zainspiruję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tablice korkowe. Dają nam w sumie niezliczoną ilość możliwości.. :) Ja ostatnio wykorzystałam taką na prezent dla ukochanego. Poprzyczepiałam kolorowe koperty z literkami od KOCHAM CIĘ i w środku były życzenia zaczynające się od tych literek :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam taką tablicę i wiszą na niej wycięte z papieru państwa, w których byłam, oraz widokówki i inne tego typu pamiątki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe pomysły z tą tablicą. U mnie pewnie służyłaby za drapak dla kotów ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.