Świąteczne wysyłki: jak przekazać prezenty bliskim w czasie pandemii?

W tym roku musimy się nastawić na to, że okres bożonarodzeniowy będzie wyglądał inaczej niż zazwyczaj. Z powodu pandemii odwoływane są różne świąteczne wydarzenia, a my musimy stosować się do coraz większych obostrzeń. Wiele wskazuje na to, że Mikołajki, a później także i Boże Narodzenie będziemy spędzać w wąskim gronie. Jesteśmy przyzwyczajeni do rodzinnej atmosfery świąt i spędzania tego czasu z bliskimi, więc to z pewnością będzie trudny okres dla nas wszystkich. Pozostał niespełna miesiąc do Mikołajek, a mniej więcej półtora do Gwiazdki. To dwie okazje, podczas których nie tylko spędzamy czas wśród rodziny, ale także obdarowujemy się prezentami. W tym roku może być to utrudnione. Zdawałoby się - przyziemna sprawa. Jednakże to już tradycja i miło jest podarować komuś drobiazg, który go ucieszy. Równie miło jest otrzymywać prezenty. Wbrew pozorom nie musimy rezygnować z tych gestów, nawet w czasie pandemii. Co prawda, często może być ciężko spotkać się osobiście ze względów bezpieczeństwa (zwłaszcza z osobami starszymi, seniorami), ale... prezenty można przesłać dzięki usługom kurierskim. Firmy kurierskie w czasie pandemii wprowadziły wszelkie środki bezpieczeństwa. Paczki można odbierać praktycznie bezkontaktowo. Przesłanie w ten sposób podarunku bliskim osobom - czy to znajomym czy rodzinie, wydaje się idealną opcją podczas pandemii. Myślę, iż można nawet pokusić się o stwierdzenie, że kurier może być zamiennikiem zaprzęgu Świętego Mikołaja ;) W czasie pandemii trzeba szukać alternatyw, niestandardowych rozwiązań. To jest właśnie takie rozwiązanie. 
 
 
 
 

Wysyłka prezentów świątecznych kurierem - krok po kroku

 
Teraz chciałabym pokazać Wam jak szybko i bezproblemowo zamówić kuriera bez wychodzenia z domu. Ja korzystam z serwisu brokera kurierskiego AlleKurier.pl. Ceny wysyłek są o wiele niższe niż bezpośrednio u firm kurierskich (zaczynają się już od 5,99 zł / netto). Do wyboru mamy usługi popularnych firm: DPD Polska, DHL Parcel, InPost Kurier, FedEx Polska i UPS Polska. Oprócz doręczenia prosto do domu, możemy też zdecydować się na wysyłkę do paczkomatów InPost lub punktów odbioru Ruch. Ja zwykle wybieram kuriera DHL lub paczkomaty InPost. 

Przejdźmy do krótkiego poradnika, jak krok po kroku wysłać paczkę korzystając z serwisu brokera kurierskiego AlleKurier.pl
 
Krok 1. Zapakuj prezent, odpowiednio go zabezpieczając. Wszelkie elementy, które mogą ulec uszkodzeniu (rozbiciu) w trakcie transportu warto naprawdę porządnie i szczelnie opatulić. Można też skorzystać z usługi dodatkowej tzw. "uwaga szkło", oferowanej przez wiele firm kurierskich. 

Krok 2. Zmierz (szerokość, długość, wysokość) i zważ przesyłkę. Wejdź na stronę AlleKurier.pl. Na stronie głównej podaj wagę i wymiary, a następnie wybierz kraj do którego ma być doręczona przesyłka (domyślnie Polska, ale serwis oferuje też przesyłki międzynarodowe). Kliknij "Wyceń przesyłkę". Poniżej pojawią się dostępne opcje wraz z cenami. Wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada i wypełnij formularz. W formularzu podaje się szczegóły przesyłki, nadawcę i adresata, opcje dodatkowe, termin odbioru paczki przez kuriera.

Krok 3. Opłać przesyłkę. Najlepiej wybrać szybkie płatności, bo wtedy w kilka minut mamy opłaconą paczkę.
 
Krok 4. Wydrukuj dokumenty przewozowe, które otrzymasz na e-maila. Załącz je do przesyłki. Na stronie podana jest informacja, żeby nakleić je na paczkę. Ja jednak zwykle podaję je po prostu kurierowi razem z paczką i wkłada je w taką samoprzylepną koszulkę foliową i przykleja na paczkę.
 
Krok 5. Przekaż paczkę kurierowi w ustalonym terminie. Kurier przyjedzie pod wskazany adres, więc nie trzeba wychodzić z domu, żeby nadać przesyłkę. Wygodnie i bezpiecznie.
 
Świąteczne wysyłki - pamiętaj, że...


Zwykle paczki dostarczane są kolejnego dnia roboczego od nadania. Warto jednak pamiętać, że okres świąteczny jest bardzo gorący dla branży kurierskiej - w tym roku pewnie będzie jeszcze kilkukrotnie bardziej. Dlatego trzeba mieć na uwadze, że lepiej wysłać paczkę wcześniej niż później. Wysyłka paczek za pośrednictwem brokera kurierskiego - dlaczego warto?

 

Ja z wysyłania paczek prezentowych  (dla bliskich, z którymi w danym czasie nie mogę się spotkać) za pomocą kurierów, a konkretnie poprzez usługi brokera kurierskiego korzystam od kilku lat. To dla mnie bardzo wygodna opcja, ponieważ pozwala zaoszczędzić przede wszystkim czas. Nadanie przesyłki zajmuje kilka minut, przekazanie jej kurierowi to dosłownie minutka. Nie trzeba podpisywać żadnych umów z firmą kurierską, nie trzeba nigdzie jeździć i stać w kolejkach. Wszystko załatwiamy przez Internet siedząc z kubkiem kawy lub herbaty ;) Poza tym ceny przesyłek nie są wygórowane i zdecydowanie bardziej przystępne niż paczek pocztowych. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z takich usług i wahacie się, to ja bardzo polecam. Ja w tym roku szykuję już prezenty mikołajkowe dla dwóch koleżanek - blogerek (Natalia, Ala - pozdrawiam!) i pod koniec listopada będę je wysyłać na drugi koniec kraju właśnie w ten sposób.Korzystaliście kiedyś z usług brokera kurierskiego? Robicie w tym roku prezenty mikołajkowe lub gwiazdkowe dla bliskich?Komentarze

 1. Niestety w tym roku taka opcja może być bardzo przydatna

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wyobrażam być sama w święta. Z firm kurierskich najbliżej mi do dpd :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja stale korzystam z takiej formy wysyłki różnych przedmiotów. Ostatnio znowu robię wyprzedaż domową i bez kuriera ani rusz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z takiej usługi dk tej pory nie korzystałam, ale zapewne w tym roku trzeba będzie to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym roku firmy kurierskie będa miały cieżki okres przedświąteczny. Ja jednak wierzę, że w tym roku święta będą normalne ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.