Diamenty inwestycyjne – alternatywa dla monet czy metali szlachetnych

Osoby, które każdego miesiąca generują nadwyżki finansowe, myślą o tym, w jaki sposób mądrze zainwestować posiadane środki, a także uchronić je przed nieuchronną w tych czasach utratą wartości. Nie wszystkim chodzi o maksymalny zarobek – część inwestorów chce po prostu zabezpieczyć środki przed coraz wyższą inflacją i zachować wartość ciężko zarobionych pieniędzy. Zobacz, co przemawia za rozważeniem zakupu diamentów inwestycyjnych. 

 


Diamenty inwestycyjne – sytuacja inwestycyjna w Polsce

W Polsce stosunkowo mało osób aktywnie inwestuje w ten właśnie sposób. Diamenty inwestycyjne wciąż przegrywają pod względem popularności ze złotem czy srebrem w sztabkach, choć zupełnie niesłusznie – nie dość, że funkcjonują na zbliżonych do niego zasadach, to stanowią bardzo ciekawą formę dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Są idealne dla tych osób, które nie mają tak pokaźnego majątku, aby móc swobodnie inwestować w nieruchomości, a którym zależy już teraz na zabezpieczeniu posiadanych środków przed utratą przez nie wartości wraz z upływem czasu.

 

Kto może dokonać oceny autentyczności i wyceny wartości posiadanych przez Ciebie kamieni?

Gemmologia to dziedzina badająca autentyczność kamieni szlachetnych. Jeśli masz w domu cenną biżuterię i wydaje Ci się, że może być ona naprawdę wiele warta, oddaj ją do oszacowania profesjonalnym rzeczoznawcom. Eksperci zbadają pochodzenie kamienia i jego prawdziwość. Potwierdzeniem im pracy będzie certyfikat podpisany międzynarodowymi pieczęciami. Podpowiedzą Ci również, jaka jest realna wartość posiadanej przez Ciebie biżuterii i na Twoje polecenie dokonają jej wyceny. Może Ci się to bardzo przydać w przypadku późniejszej sprzedaży.

 

Jakie parametry bierze się pod uwagę przy szacowaniu wartości diamentów inwestycyjnych?

Jeśli chodzi o diamenty inwestycyjne, to rzeczoznawcy przy ich ocenie biorą pod uwagę kilka parametrów. Po pierwsze jest to ich waga. Oczywiście im większa, tym wyższa cena danego kamienia szlachetnego (zazwyczaj kamienie inwestycyjne mają maksymalnie 4 karaty). Po drugie, ważna jest również barwa diamentu. Tu sprawdza się zasada: im rzadziej występujące w przyrodzie, tym są one cenniejsze. Największym powodzeniem i uznaniem jubilerów cieszą się diamenty bezbarwne. Po trzecie, znaczenie przy wycenie kamieni ma ich czystość – brak wewnętrznych skaz lub ich niewielka liczba dobrze rokuje na ocenę. Po czwarte, ważny jest także kształt uzyskiwany dzięki odpowiedniemu szlifowi, nadawanemu przez jubilera w procesie obróbki mechanicznej. Tu najbardziej ceniony jest okrągły szlif brylantowy.

Komentarze

Prześlij komentarz

Jeśli masz jakieś pytanie - pisz śmiało, odpowiem pod Twoim komentarzem :)

Zostawiając komentarz wyrażasz zgodę na gromadzenie danych osobowych zawartych w komentarzu takich jak np. nick, imię i nazwisko, adres e-mail. Dane te nie będą wykorzystywane przez Administratora Bloga. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Polityka prywatności".

Zapoznaj się z Polityką prywatności.